III Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnyc

To już trzeci raz Starostwo Powiatowe w Białej Podl., Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce i Wójt Gminy Sosnówka zaprosili zainteresowanych na III Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnych w Sosnówce 13 marca 2016r.
Imprezie tej towarzyszy konkurs na pisankę wielkanocną, wykonaną techniką tradycyjną lub współczesną w kategorii indywidualnej i grupowej dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dorosłych – indywidualnie i dla grup zorganizowanych. W tej kategorii swoje prace zgłosili: Eugenia Karwacka i Genowefa Kaczejko (pisanka tradycyjna).
Drugi konkurs obejmuje palmy w kategorii indywidualnej i grupowej. Szczególne zainteresowanie budził konkurs na stół wielkanocny.
Imprezę wzbogacił występ uczniów Szkoły Podst. w Sosnówce i koncert pieśni wielkopostnych. Zaprezentowały się chóry i zespoły śpiewacze. Chór seniorów „Aster" pod kierunkiem Jakuba Iwanejki wykonał cztery pieśni w układzie wielogłosowym: „Getsemani", „Cierniami uwieńczoną", „Stabat Mater" w języku łacińskim, „O, Chryste". Z tego spotkania chór przywiózł pamiątkowy dyplom i puchar z napisem upamiętniającym to wydarzenie.
Organizatorzy zadbali, by uczestnicy tego przeglądu mogli wzbogacić swój stół wielkanocny o odpowiednie artykuły dekoracyjne, które można było nabyć na sali. Smakosze mogli skosztować potraw wielkanocnych.
HPK

sponsorzy