20 kwietnia 2018 r. upłynął w Gminie Wisznice pod znakiem upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak co roku Szkoła Podstawowa im. "Ks. Jana Twardowskiego" w Horodyszczu uczciła tym razem 78 już rocznicę zbrodni katyńskiej oraz pamięć porucznika Stefana Lesiuka - ówczesnego Dyrektora SP w Horodyszczu, który został zamordowany w Katyniu.

Urząd Gminy Wisznice poszukuje nauczycieli do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych (kwalifikacje terapia pedagogiczna) i logopedycznych do Szkoły Podstawowej im. ks. J.Twardowskiego w Horodyszczu w związku z realizacją przez Gminę Wisznice  projektu „Akademia sukcesu” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wymagane kwalifikacje do pracy na w/w stanowiskach określa Rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej z 09.08.2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach oraz Regulamin Projektu.

W ubiegłym roku rozpoczęto inwestycję budowy nowego komisariatu Policji. Budynek usytuowano w Gminie Wisznice w sołectwie Wygoda.

12 kwietnia 2018 r. odbyła się rada budowy w zakresie prac nad termomodernizacją budynków użyteczności publicznej.

Informujemy, iż od dnia 1 kwietnia 2018 roku wzrasta stawka opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

- 8,00 zł miesięcznie od każdej zamieszkałej osoby jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny

- 35,00 zł miesięcznie od każdej zamieszkałej osoby jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób nieselektywny.

Jednocześnie przypominamy wszystkim mieszkańcom, że wszelkie zmiany związane z ilością osób zamieszkałych (tj. przeprowadzką osób, narodzinami dzieci, zgonami osób, itp.) mające wpływ na wysokość opłaty, należy zgłaszać w terminie 14 dni od dnia zaistnienia zmiany w Urzędzie Gminy Wisznice.

Na zmianę stawki wpływ miało Rozporządzenie Ministra Środowiska zwiększające liczbę frakcji jakie muszą być odbierane od mieszkańców, co prowadzi do zwiększenia kosztów odbioru i transportu odpadów oraz wzrost cen za przyjęcie i zagospodarowanie odpadów przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej.

Wszystkich zainteresowanych pracą serdecznie zachęcamy do udziału w Targach Pracy, które odbędą się dnia 18  kwietnia 2018 r. w godz. 930-1400 w Targach Lubl in S.A. przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie(Park Ludowy). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież klas I-VII ze Szkół Podstawowych do udziału w Gminnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach oraz Szkołę Podstawową w Wisznicach. 

Konkurs będzie przeprowadzany w dwóch kategoriach wiekowych:

- klasy I-III szkoły podstawowej

- klasy IV- VII szkoły podstawowej.

Każda szkoła może zgłosić 3 uczniów. Zgłoszenia należy składać do 15.04.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Oświaty w Wisznicach, Wygoda 10 A, 21-580 Wisznice. Tel. 83 378-22-38, przesłać faxem pod numer 83 378- 22 -38 lub droga elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGULAMIN KONKURSU

Powodzenia!