O wsparcie w formie nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych sektorach można ubiegać się w Agencji rynku Rolnego. Wnioski będą przyjmowane do 7 kwietnia 2017 r.

Wójt Gminy Wisznice informuje, iż na podstawie Rozporządzenia nr 1 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Białej Podlskiej zarządzono odstrzał sanitarny dzików na terenie miast: Międzyrzec Podlaski i Terespol i gmin: Biała Podlaska, Drelów, Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Międzyrzec Podlaski, Piszczac, Rokitno, Rossosz, Sławatycze, Sosnówka, Terespol, Tuczna, Wisznice oraz Zalesie.

Odstrzał dzików prowadzony będzie do osiągnięcia populacji dzika na poziomie co najwyżej 0,1 osobnika/km2 w terenie do dnia 30 kwietnia 2017 r.

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach zorganizowało VI już edycję Konkursu pn. „Znam i lubię język rosyjski” skierowanego do młodzieży ze szkół gimnazjalnych.

15-16 marca 2017 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym JORDANKI w Toruniu Zaleski odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI.  Organizatorem wydarzenia są Międzykomunalna Spółka Akcyjna MUNICIPIUM SA – wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA oraz miasto Toruń.

Wójt Gminy Wisznice zawiadamia, że zebrania sołeckie z mieszkańcami gminy Wisznice odbędą się wg następującego harmonogramu:

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

Życie i twórczość w cieniu brata nie przeszkodziły mu w działalności artystycznej. Powieściopisarz i dramatopisarz, autor szkiców historycznych, astronom, muzyk i rysownik Kajetan Kraszewski urodzony 11 marca 1827 w Dołhem. Wielka postać, której 190. rocznice urodzin obchodzi dziś polska kultura.

Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wisznicach także uczcił święto pań organizując 8 marca br. „Dzień Kobiet” w Gminnym Ośrodku Kultury i Oświaty w Wisznicach.

W Niedzielę 5 marca br. mieszkanki Gminy Wisznice miały przyjemność wysłuchać koncertu z okazji „Dnia Kobiet” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty.

W niedzielę  19 lutego 2017 r. uroczystą Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Wisznicach rozpoczęły się obchody jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego 22 par z terenu gminy Wisznice.