Urząd Gminy Wisznice informuje, iż nowy nabór wniosków na świadczenie wychowawcze 500+ rozpoczyna się od 10 sierpnia 2017 r. Mieszkańcy Gminy Wisznice wniosek złożyć mogą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, w holu na II piętrze budynku lub przez Internet.

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że w dniu 15 lipca 2017 r. weszła w życie nowa edycja PROGRAMU BIOASEKURACJI, wprowadzona w drodze rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 lipca 2017 r.  zmieniającego rozporządzenie w sprawie wprowadzenia „Programu bioasekuracji mającego na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń” na lata 2015-2018 (Dz. U. poz. 1378).

Urząd Gminy zachęca osoby chcące założyć działalność gospodarczą do udziału w projekcie dotacyjnym finansowanym ze środków unijnych.

                                                                              

                                                                                                           

W związku z wciąż szerzącym się afrykańskim pomorem świń (ASF) Wójt Gminy Wisznice apeluje do mieszkańców gminy o przestrzeganie opracowanego przez Głównego Lekarza Weterynarii "Programu bioasekuracji mającego na celu zapobieganie szerzenia się ASF".

Od kwietnia 2017 roku w Horodyszczu realizowana jest inwestycja pn. "Przebudowa drogi gminnej nr 101675L. Plan przerób zawierał między innymi roboty przygotowawcze, ziemne, ułożenie chodnika, wykonanie zjazdów do posesji oraz wylanie nowej nawierzchni jezdni. W Poniedziałek - 17 lipca br. odbyła się ostatnia już Rada Budowy w zakresie tejże inwestycji. Przebudowa zmierza ku końcowi. Na tę chwilę zaawansowanie inwestycji wynosi 61,77 %, prace idą zgodnie z harmonogramem, a jakość tych prac jest dobra. Roboty nad nową nawierzchnią zaplanowano na początek sierpnia.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Wsparcie przyznano w wysokości 1 307 825 zł co stanowi 63,63% całości inwestycji.Koszt całkowity przebudowy bowiem wynosi 1 721 267, 89 zł. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z inwestycji.

G A L E R I A

Zdjęcia: Urząd Gminy Wisznice

Urząd Gminy Wisznice zachęca wszystkie Panie w wieku 50-69 lat do wzięcia udziału w badaniach mammograficznych. Badania odbędą się w dniu 3 sierpnia 2017 r. w godzinach 12.00 - 16.00 w mammobusie na parkingu Urzędu Gminy. Badania są BEZPŁATNE.

Margaret i Exaited, a także kabaret Made in China to gwiazdy tegorocznych "Dni Wisznic". 9 lipca 2017 r. na miejscowym stadionie w Wisznicach odbyła się impreza, w której udział wzięło ponad 5 000 osób.

Ich strażacka brać od lat z odwagą i poświęceniem oddaje się służbie dla społeczności przede wszystkim tej lokalnej.