Mieszkańcy ulicy Ogrodowej w Wisznicach od niedawna mogą cieszyć się nowa nawierzchnią drogi dojazdowej do ich posesji.

Zgodnie z prośbą Stowarzyszenia Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN poniżej publikujemy opracowanie dotyczące szczepionek przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).

BIAŁA KSIĘGA

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego prowadzi nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe.

Z głębokim żalem Urząd Gminy Wisznice informuje, iż w dniu 4 września 2019 r. zmarł wieloletni Sekretarz Gminy Wisznice Krzysztof Bartkowski. Pogrzeb odbędzie się 7 września (Sobota) o godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Horodyszczu. Różaniec w intencji zmarłego odbędzie się 6 września (Piątek) o godz. 18:30 w Domu Pogrzebowym "Eden" w Wisznicach.

W Niedzielę, 1 września br. delegacja Gminy Wisznice, jak co roku uczestniczyła w Dożynkach Powiatowych. Tym razem gospodarzem święta rolników była miejscowość Wilczyn. Piękne wieńce, kultura ludowa, ważni goście i lokalni artyści, tak można w skrócie podsumować wydarzenie.

Rozśpiewana mieszkanka naszej gminy Kinga Linkiewicz wyśpiewała I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu w Słonecznym Brzegu w Bułgarii, ponadto zdobyła nagrodę za najlepsze wykonanie światowego hitu - piosenki "Listen" z repertuaru Beyonce.

Urząd Gminy Wisznice informuje, iż w ramach programu ochrony powietrza trwają prace monitorujące jakość powietrza w Gminie Wisznice. W badaniach udział biorą przedstawiciele Politechniki Lubelskiej na czele z Panią dr Sławomirą Dumalą.