Urząd Gminy Wisznice prosi o pomoc w znalezieniu nowego domu dla psa, który w ubiegłym tygodniu pojawił się na terenie Wisznic. Jeśli ktoś z Państwa chciałby zaopiekować się tym pieskiem prosimy o kontakt pod nr. telefonu 83 378 21 02.

Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” zaprasza do bezpłatnego udziału w seminarium pt. Formy finansowania działalności gospodarczej oraz sposoby na zwiększenie produktywności firmy, które odbędzie się w dniu 30-07-2018 r.  w siedzibie Fundacji OIC Poland przy  ul. Gospodarczej 26 w Lublinie.

Do udziału w seminarium serdecznie zapraszamy przedsiębiorców oraz osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej. Spotkanie ma na celu przedstawienie informacji dotyczących możliwości pozyskania dofinansowania lub preferencyjnej pożyczki na otwarcie lub rozwój firmy. Możliwości pozyskania środków na inwestycje przedstawią Państwu przedstawiciele Funduszu Pożyczkowego Fundacji OIC Poland oraz Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie.

 Na seminarium dowiedzą się Państwo również jak dbanie o klimat w miejscu pracy sprzyja rozwojowi firmy poprzez wzrost motywacji indywidualnej oraz wzrost poczucia satysfakcji z wykonywanej pracy oraz poznają praktyczne sposoby oceny i budowania pozytywnego klimatu u Państwa w firmie. Wiedza zdobyta podczas seminarium z pewnością pozwoli Państwu na wybranie najkorzystniejszej oferty dla swojego przedsiębiorstwa.

Na zakończenie seminarium będzie możliwość skorzystania z indywidualnej porady.

Zachęcamy Państwa do udziału w seminarium. Osoby zainteresowane prosimy
o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 27 lipca 2018 r. pod numerem telefonu  81 710 46 30  lub na adres e-mail  : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w seminarium jest całkowicie bezpłatny.

 

Program seminarium

Informujemy, iż dnia 15 LIPCA 2018r. upłynął termin uiszczania opłat za odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. W związku z powyższym przypominamy o konieczności uregulowania należności za odbiór odpadów komunalnych za III kwartał 2018 r. w celu uniknięcia dodatkowych kosztów.

Wpłaty można dokonać w kasie Urzędu Gminy lub przelewem na rachunek bankowy Gminy Wisznice

Nr 04 8055 0006 0000 1355 2000 0009.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, co pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia.

Urząd Gminy Wisznice zachęca mieszkańców gminy do wzięcia udziału w pierwszym w powiecie radzyńskim biegu OCR, Castorian Extreme Race - Trial, organizowanym 1 września na terenie gminy Czemierniki.

 

W ramach lokalnych akcji profilaktycznych firma LUXMED Sp. z o.o. organizuje badania mieszkanek Polski. Jednym z obecnie funkcjonujących programów jest Populacyjny Program Profilaktyczny Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania w ramach tego programu są bezpłatne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Jest on finansowany przez Ministerstwo Zdrowia. Najbliższe badanie odbędzie się w Wisznicach 9 sierpnia.

Rejestracja na badanie odbywa się drogą telefoniczną pod numerem 58 666 2 444.

Dnia 12 kwietnia 2018 r. Wójt Gminy Jabłoń - Dariusz Łobejko jako lider podpisał umowę o dofinansowanie na realizację projektu pt. „Poprawa jakości infrastruktury transportowej na obszarze przygranicznym Polski, Białorusi i Ukrainy”, złożonego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 cel tematyczny DOSTĘPNOŚĆ.