W dniu 26 stycznia 2018 r. Gmina Wisznice zwarła umowę na wykonanie robót termomodernizacyjnych w Szkole Podstawowej w Polubiczach oraz budynku Ochotniczej Straży Pożarnej i Środowiskowego Domu Samopomocy na Wygodzie.

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gmina Wisznice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach zapraszają do wzięcia udziału w Powiatowym Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych pt. „Majowe śpiewanie” 6 maja 2018 (niedziela) w Polubiczach.

Urząd Gminy Wisznice prosi o pomoc w znalezieniu nowego domu dla psa, który w ubiegłym tygodniu pojawił się na terenie Wisznic. Pies ma widoczne ślady po obroży i jest wychudzony. Jeśli ktoś z Państwa chciałby zaopiekować się tym pieskiem prosimy o kontakt pod nr. telefonu 83 278 21 02.

W sobotę 10  marca  2018 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Wisznicach odbył się IV Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej. Pomysł zrodził się przed kilku laty z pasji i entuzjazmu  nauczycieli Pani Sylwii Szpruch-Koprianiuk oraz Pana Dariusza Ułanowicza, pragnących stworzyć uczniom możliwość poznania i doświadczenia czegoś niecodziennego, wykraczającego poza szkolną rzeczywistość, poznania kultury i bogactwa językowego poprzez piosenkę, a także do zaprezentowania umiejętności językowych i artystycznych. Nad przedsięwzięciem patronat honorowy objął  Starosta Powiatu Bialskiego, Wójt Gminy Wisznice, Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

W Niedzielę, 11 marca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Oświaty w Wisznicach odbył się koncert "Baby, ach te baby!" Dla wszystkich przybyłych Pań zaśpiewali soliści Teatru Muzycznego w Lublinie - Małgorzata Rapa i Jakub Gąska. Na uroczystość przybył także Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan, który wraz z życzeniami wręczył kwiaty Paniom Sołtys. Po koncercie na wszystkie Panie czekała kawa i ciasto. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W tym roku Dzień Kobiet jest wyjątkowy, bowiem rok 2018 to czas świętowania jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej właśnie okazji postanowiliśmy wrócić do tych czasów i w Dniu Kobiet odwiedziliśmy najstarsza mieszkankę Gminy Wisznice - Panią Mariannę Głowacką, która rocznikowo w tym roku skończy 104 lata! Dużo zdrowia Pani Marianno!

G A L E R I A

G A L E R I A

Zdjęcia: Urząd Gminy Wisznice

W Urzędzie Gminy Wisznice 7 marca 2018 r. odbyła się już 41 edycja eliminacji gminnych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wisznicach 8 marca 2018 r. uczcił święto pań organizując „Dzień Kobiet” w Gminnym Ośrodku Kultury i Oświaty w Wisznicach. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zaproszonych gości w tym Wójta Gminy Wisznice Piotra Dragana, Przewodniczącą Rady Gminy Wisznice Ewę Nuszczyk,  Bogusława Szczęśniaka Dyrektor Gimnazjum Publicznego im. K. K. Baczyńskiego w Wisznicach, Andrzeja Nuszczyka Dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. I. Kraszewskiego w Wisznicach oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Alinę Maniowiec. W czasie spotkania podkreślano bardzo ważną rolę kobiety nie tylko w życiu rodzinnym ale również społecznym. Wójt Gminy, Piotr Dragan zwrócił także uwagę na fakt, iż w małej, wisznickiej ojczyźnie nie brak kobiet aktywnych, których praca na rzecz gminy jest przykładem dla młodszego pokolenia na kolejne lata. Po części oficjalnej na scenie pojawiły się Zespół Pieśni i Tańca z Publicznego Gimnazjum w Wisznicach prowadzony przez Państwa Bożenę i Bogusława Szczęśniaków oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach z przygotowanym przedstawieniem z dedykacją dla pań. Ponadto swoim występem uroczystość umiliły dziewczynki z koła gimnastycznego działającego przy Szkole Podstawowej, które prowadzi Pani Dorota Nuszczyk. Ciepła, pełna życzliwości atmosfera wprawiła w doskonały nastrój wszystkich uczestników święta kobiet. Po części artystycznej miło spędzono czas na rozmowach przy kawie, herbacie i słodkościach.

G A L E R I A

Zdjęcia: Urząd Gminy Wisznice

Urząd Gminy Wisznice zachęca do udziału w spotkaniu organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, które w całości poświęcone będzie problematyce związanej ze zmianą ustawy Prawo łowieckie oraz afrykańskim pomorem świń. Spotkanie odbędzie się 15 marca o godzinie 11:00 w sali widowiskowo - konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41 w w Białej Podlaskiej. W spotkaniu uczestniczyła będzie Pani Małgorzata Joanna Golińska -  Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska.