Postaw na rodzinę 2012

postaw_na_rodzineDobre opinie i spostrzeżenia dotyczące realizacji ubiegłorocznej edycji Kampanii Postaw na rodzinę w naszej gminie, zachęciły nas aby nadal przekazywać ważne informacje o roli rodziny w profilaktyce i w promowaniu odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Nie od dziś wiadomo, że stawianie na rodzinę to najlepsza profilaktyka. Badania naukowe udowodniły, że inwestowanie w relacje rodzinne obniża ryzyko sięgania przez dzieci po papierosy, alkohol, narkotyki czy dopalacze!

W dniu 20 stycznia 2012r zorganizowana przez Przedszkolaków uroczystość Święto Babci i Dziadka zgromadziła w sali GOK liczne grono seniorów nie tylko z naszej Gminy. Jak ważną rolę w relacjach rodzinnych pełnią Babcie i Dziadkowie i jak wiele im zawdzięczamy podkreślił Pan Wójt Piotr Dragan, który zainaugurował Kampanię "Postaw na rodzinę" w Gminie Wisznice w roku bieżącym.

W szybko zmieniającej się rzeczywistości to właśnie dziadkowie dają poczucie bezpieczeństwa i ciepła, potrafią wysłuchać, pochwalić, przytulić, pomóc i doradzić. W ten sposób zapewniają wnukom zdrowy rozwój.

Każdy przybyły na spotkanie senior otrzymał kolorową ulotkę kampanii, Rodzice przedszkolaków wybierali broszurki „Twoje dziecko uczy się od Ciebie, „Odpowiedzialni rodzice", Czy potrafisz znaleźć wyjście.

Podczas obchodów Dnia Babci i Dziadka w szkołach podstawowych w terenie również wykorzystano materiały „Postaw na rodzinę".

Zapraszamy do udziału w realizacji Kampanii wszystkie szkoły i instytucje naszej Gminy, ponieważ naszej gminie zależy na rodzinie!.

Joanna Dudzińska