Uroczyste otwarcie szkoły i altany w Dubicy

otwarcie szkoly w dubicyDnia 16 września 2012r. na placu szkolnym zebrali się mieszkańcy wsi oraz przybyli goście, aby wziąć udział w uroczystym otwarciu nowopowstałej szkoły założonej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „OSP Jedna Dubica".

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą sprawowaną w intencji uczniów, nauczycieli, rodziców i pozostałych mieszkańców. W czasie mszy ksiądz wikariusz poświęcił tornistry dzieciom z klasy pierwszej. Następnie Została poświęcona nowa altanka, którą zbudowano dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz przy dużym wkładzie mieszkańców wsi.

Po części oficjalnej dzieci tutejszej szkoły zaprezentowały swoje umiejętności na scenie recytując wiersze i śpiewając piosenki.

Organizatorzy spotkania zadbali o to, żeby wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili czas. Były miedzy innymi pokazy strażackie, konkursy strzeleckie, mecz piłki nożnej rodzice kontra uczniowie oraz zabawy dla dzieci przygotowane przez grupę animacyjną z Lublina.

Podczas „Majówki" panowała miła i serdeczna atmosfera integrująca mieszkańców wsi. Na koniec wieczoru na tle palącego się ogniska można było obejrzeć film pt. „Nad Niemnem".

Galeria >>>

lsr leader blgd

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi OSP Jedna Dubica w ramach dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, wykonało altanę rekreacyjną z kominkiem, utwardziło wokół niej plac kostką brukową oraz ustawiło stojak na rowery i koniowiąz.

Zrealizowana operacja pt. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Dubica Dolna" miało na celu poprawę atrakcyjności turystycznej miejscowości.

Wykonane prace były możliwe dzięki dotacji w wysokości 25 000 zł, otrzymanej przez Stowarzyszenie w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007/13.

eu prow napis

sponsorzy