Narodowe Święto Niepodległości 2021

Dzisiaj obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości! Po 123 latach zaborów Polska odzyskała upragnioną wolność i powróciła na mapę. Pamiętamy o tych, bez których nie byłoby to możliwe.

Dziś przed południem w Wisznicach odbył się symboliczny pochód oraz uroczystość złożenia kwiatów przy pomniku w centrum Wisznic. Na miejscu obecni byli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Piotrem Draganem, przedstawiciele partii politycznych, organizacji pozarządowych i instytucji gminnych oraz mieszkańcy naszej gminy. Wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski po czym delegacje złożyły kwiaty przy pomniku. O piękną oprawę wydarzenia zadbały dzieci, które przygotowały wiersze i pieśni patriotyczne oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach, która każdego roku dzielnie pełni wartę przy pomniku. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację obchodów w naszej gminie. Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci i młodzieży. Dziękujemy Wam za zaangażowanie, to Wy jesteście przyszłością naszej wspólnoty!

Niech żyje Polska! 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia G A L E R I A

 

Zdjęcia: UG Wisznice 

sponsorzy