Ja już się spisałam! Teraz Twoja kolej!

Elżbieta Sokołowska – Dyrektor GOKiO w Wisznicach już po samospisie! Każdy z Państwa również ma taką możliwość – wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i poprzez aplikację spisową dokonać spisu siebie i współmieszkańców, co zajmie nie więcej niż pół godziny! Można również zadzwonić na infolinię 22 279-99-99 i podać informacje pracownikowi statystyki publicznej. 
 
W Urzędzie Gminy również zostało wydzielone stanowisko komputerowe, z którego można skorzystać bezpłatnie przy samospisie internetowym. W razie potrzeby w spisie pomoże pracownik urzędu. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 83 378 20 01 oraz 83 378 20 11.
 
Do każdego, kto nie dokona samospisu przez internet lub infolinię może zadzwonić lub przyjść rachmistrz. Rachmistrza można nie wpuścić do domu, ale nie można odmówić mu przekazania danych objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie zagrożona jest grzywną do 5 tys. zł.
 
Dane zbierane na potrzeby spisu są bezpieczne i nikomu nie zostaną przekazane. Każda z osób wykonujących prace spisowe podpisała zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności.
 
A każdy, kto dokona samospisu przez internet (w domu czy w urzędzie gminy) ma jeszcze szansę wziąć udział w loterii spisowej ,w której w losowaniu 9 lipca można wygrać karty przedpłacone na kwotę 500 zł i 1000 zł, a 14 lipca 2021 odbędzie się losowanie hybrydowej toyoty yaris! Wygenerowany na zakończenie spisu internetowego kod należy zarejestrować na stronie www.loteria.spis.gov.pl i trzymać kciuki za udane losowanie!
 
Więcej informacji na stronie internetowej spis.gov.pl.
 
sponsorzy