Kolejne warsztaty przeprowadzane on-line w ramach projektu "modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych. Edycja II", "Nowe szanse-Nowe możliwości."

Projekt „modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych. Edycja II”
LOWE- Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji- to nowy program realizowany w naszej gminie. W ramach tej inicjatywy mieszkańcy naszego regionu będą mogli bezpłatnie podnosić swoje umiejętności i kompetencje.
Liderem projektu jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkola w Wisznicach . Projekt jest realizowany w partnerstwie z GOKiO Wisznice.
 
Projekt „modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych. Edycja II" realizowanego przez: Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland" z siedzibą w Lublinie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 2.14 Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie.

 

W ramach projektu odbywają się kolejne szkolenia on-line:

1„Rodzic w Internecie” - 3 spotkania po ok. 2,5 godz. w dn. 9,16, 23 lutego 2021r. o godz. 17.00. (wtorki)

Bezpieczeństwo dzieci w Internecie: szkodliwe treści i wzorce, pornografia, patotreści, zjawisko fake newsów, hejt, dane w telefonach i zabezpieczenie ich przed dziećmi, rozpoznawanie treści szkodliwych i niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży oraz sposoby reagowania na nie, bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych, symptomy nadużywania Internetu przez dziecko i reakcja na nie, zjawisko seksualizacji, uwodzenie i inne formy wykorzystywania seksualnego dzieci on-line, przemoc rówieśnicza w sieci). 

Na warsztaty można zgłosić się przez ankietę „Rodzic w Internecie” 

https://docs.google.com/forms/d/1pvEwLPxKMVnIKmxM5INNbDGPSqYc5d6kl_p4iIBxTF8/edit

 

2„Jak wychować dzieci do wartości?” 10 lutego godz. 17.00- 20.30 (środa)

(Rola rodzica w wychowaniu, trening umiejętności rodzicielskich, rola dobrego przykładu, wspólne ustalanie i przestrzeganie reguł i zasad, np. ustalenie czasu spędzanego wspólnie bez urządzeń elektronicznych, np. smartfona, rola autorytetu w życiu młodego człowieka, sposoby na ożywienie relacji na poziomie dziecko – rodzic). „Jak wychować dzieci do wartości?” zapisy pod linkiemhttps://docs.google.com/forms/d/1N-W1UJcEZJkDPrTUjRAApduKhCcDOr1AOvx7Ki-ga9M/edit

W późniejszym czasie można wypełnić deklaracje uczestnictwa w projekcie (w sekretariacie SP Wisznice lub GOKiO).

 

3. „Praktyczne wykorzystanie arkusza Exel” 8.02.2021 godz.  13.00-15.00 pierwsze spotkanie, kolejne: 10.02.2021r. godz. 13.00-15.00, 15.02. godz. 13.00-15.00, i 17.02.godz.  13.00-15.00.

Na warsztaty „Praktyczne wykorzystanie arkusza Exel” można zgłosić się przez ankietę:

https://docs.google.com/forms/d/12UYkZcIxzDXBJSYRskSM7Jr3fxLNyi0ZFnVCPSkNo3o/edit

Poprawne wprowadzanie i formatowanie różnego rodzaju danych, używać narzędzi do edycji komórek, wprowadzanie i edytowanie formuł oraz używanie ich do tworzenia raportów obliczeniowych, tworzenie zestawienia danych i analizowania je za pomocą podstawowych narzędzi, opracowywanie czytelnych i estetycznych wykresów, poprawne drukowanie.

W razie pytań można kontaktować się telefonicznie z Panią Elżbietą Sokołowską tel.668 097 474 lub drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty będą realizowane w ramach projektu Gminy Wisznice Projekt "modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych. Edycja II", "Nowe szanse-Nowe możliwości."

 

sponsorzy