Podlaska Jesień 2015 za nami!!!

Niedzielny poranek 11 października przywitał nas rześkim powietrzem, ale za to promienie jesiennego słońca towarzyszyły nam przez cały dzień, a wieczorem pomalowały niebo przepiękną purpurą.
Na starcie Rajdu w Urzędzie Gminy Wisznice stawiło się dwanaście załóg. Biuro Rajdu w osobach kolegów Piotra Lamenta oraz Michała Parafiniuka działało bardzo sprawnie i zgłaszanie załóg zakończyło się zgodnie z harmonogramem. Następnym zaplanowanym przed startem elementem było przeprowadzone przez Panów Policjantów sprawdzenia trzeźwości kierowców i organizatorów uczestniczących w rajdzie.
Po dopełnieniu formalności administracyjnych, zawodnicy oraz zgromadzeni gości zostali uroczyście przywitani przez Wójta Gminy Wisznice Pana Piotra Dragana, który w kilku zdaniach wyraził swoje zadowolenie z faktu, iż może gościć w siedzibie gminy uczestników Rajdu Podlaska Jesień 2015. Rajd był jednocześnie IV rundą Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego PZM. Wójt życzył wszystkim uczestnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników.
Zgodnie z harmonogramem przeprowadzono test wiedzy z bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) a o godzinie 11:00 rozpoczął się pierwszy odcinek pieszy, który został zaplanowany na terenie rynku w miejscowości Wisznice. Po nim przeprowadzono próbę samochodową. O godzinie 12:00 załogi wyjechały na trasę rajdu, odwiedzając kolejno miejscowości takie jak Żeszczynka i Mazanówka. Od godziny 13:00 załogi kolejno docierały do miejscowości Tuczna, gdzie na parkingu koło Urzędu Gminy rozegrana została kolejna widowiskowa próba sprawnościowa, polegająca na przejechaniu ustawionego odcinka specjalnego z pomiarem czasu. Dodatkowym utrudnieniem była konieczność podjechania do stolika, z którego pilot musiał wziąć plastikowy kubeczek wypełniony wodą. Wcześniej zważony zawierał dokładnie 200g wody. Po przejechaniu odcinka zawartość kubka była ponownie ważona, a ilość brakującej wody świadczyła o współpracy kierowcy i pilota.
Następnie załogi odwiedzały kolejno miejscowości Międzyleś, Krzywowólkę, Jabłeczną i Zabłocie, gdzie dzięki uprzejmości Dyrektora Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej Pana ppłk Leszka Wojciechowskiego oraz Pana mjr Sławomira Stańczuka - Kierownika Oddziału Zewnętrznego czekała na nich kolejna niespodziana. Po dojechaniu do Oddziału Zewnętrznego w Zabłociu zostali poczęstowani ciepłymi napojami oraz ciastkami, zapoznali się także z rękodziełem wykonywanym przez osadzonych. Musieli również uzyskać odpowiedź na kolejne pytania BRD dotyczące Art. 178a par.1.
Ostatnią miejscowością na trasie Rajdu był Kodeń i przepiękna Kalwaria Kodeńska, gdzie uczestnicy szukali odpowiedzi na ostatnie pytania z testu.
Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Kodeń Pana Jerzego Trocia oraz Zastępcy Wójta Gminy Kodeń Pana Andrzeja Krywickiego w sali Gminnego Centrum Kultury przeprowadzono test kończący Rajd. Podczas pracy komisji sprawdzającej uczestnicy mieli czas na spokojnie zjedzenie ciepłego posiłku i omówieni pierwszych wrażeń z całego dnia oraz skorzystania z oferty przygotowanej przez jednego z partnerów Rajdu - firmę ActiFit z Białej Podlaskiej.
Ogłoszenie wstępnych wyników wywołało wśród uczestników niemałe zaskoczenie. Rajd wygrał Marcin Brygoła, przedstawiciel Automobilklubu Bialskopodlaskiego. Pikanterii dodaje fakt, iż kolega Marcin rzutem na taśmę zdecydował się na udział w Rajdzie bez pilota.
Po ogłoszeniu wstępnych wyników głos zabrali zaproszeni goście w osobach: Wójta Gminy Kodeń Pana Jerzego Trocia, Zastępcy Wójta Gminy Kodeń Pana Andrzeja Krywickiego oraz Prezesa Okręgu Lubelskiego PZM Pana Waldemara Czerniaka.
Ponieważ nikt nie złożył protestu do Jury, wyniki zostały uznane za oficjalne, a zaproszeni goście oraz przedstawiciele Firmy ActiFit dokonali wręczenia pucharów, dyplomów oraz miłych niespodzianek od Partnerów Rajdu Podlaska Jesień 2015.
Tradycyjne już dodatkowo rozegraliśmy klasyfikacje dodatkowe: Najlepszy Kierowca Kobieta i Najlepszy Pilot Kobieta.
Dodatkowo Dyrektor Rajdu za niezłomną postawę i wzorowe wykonywanie zadań uhonorowała Pucharem oraz Dyplomem załogę w składzie: Pilot – Anna Chodkowska i Kierowca – Dariusz Chodkowski.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły w organizacji oraz przeprowadzeniu Rajdu Podlaska Jesień 2015.

Poniżej wyniki:

Najlepszy Kierowca
1. Marcin Brygoła
2. Maciej Matusiewicz
3. Mateusz Adamczuk
Najlepszy Pilot
1. Renata Grzesiuk
2. Piotr Buczyński
3. Adrian Stańczuk
Najlepszy Kierowca Kobieta
1. Zofia Lubańska
2. Marta Wójtowicz
3. Marta Kamińska
Najlepszy Pilot Kobieta
1. Renata Grzesiuk
2. Anna Chodkowska
3. Monika Krajewska
Klasyfikacja Klubowa
1. AK Bialskopodlaski
2. KM "Pionier"
3. AK Chełmski

G A L E R I A https://www.facebook.com/akbiala/photos/pcb.759336040861726/759333924195271/?type=3&theater

rajd533

sponsorzy