Wisznice podwójną ‘Perłą Samorządu’ 2016

Dziennik Gazeta Prawna po raz kolejny wręczył nagrody najlepszym polskim włodarzom i samorządom. Uroczysta gala miała miejsce 24 maja w Warszawie Teatrze Kamienica. Nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach: gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska, gmina miejska do 100 tys. mieszkańców, gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. Gmina Wisznice zdobyła dwa wyróżnienia – w kategorii gmina wiejska wisznicki samorząd uplasował się na 7. pozycji w Polsce, natomiast Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan znalazł się w pierwszej dziesiątce wyróżnionych przez Dziennik Gazeta Prawna włodarzy gminy wiejskiej, również zajmując 7. miejsce w tym ogólnopolskim plebiscycie.

W skład kapituły weszli redaktorzy Dziennika Gazety Prawnej, eksperci Deloitte oraz ekspert Związku Miast Polskich. W specjalnie do tego celu opracowanej ankiecie włodarze byli szczegółowo odpytywani m. in. o sposoby na sukcesywnie podnoszenie jakości pracy i kompetencji swoich pracowników, współpracę z organizacjami pozarządowymi, wykorzystywanie nowoczesnych sposobów komunikacji (w tym mediów społecznościowych) na linii urząd – klient. W pracach nad rankingiem uwzględniono także sposób, w jaki władze gmin definiują swój sukces oraz wykorzystują własny potencjał. Samorządy oceniane były także pod względem sprawności strategicznej, sprawności operacyjnej, wsparcia potencjału gospodarczego oraz jakości życia. Połączenie wyników ankiet oraz pracy kapituły pozwoliło na wyłonienie najlepszych prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz samorządów. W niektórych przypadkach zostały wskazane miejsca ex aequo ze względu na bardzo zbliżony wynik.

Ciężka i systematyczna praca, konsekwentna realizacja wytyczonych celów oraz wychodzenie naprzeciw nowym wyzwaniom uplasowały gminę Wisznice na wysokim 7. miejscu w Polsce wśród gmin wiejskich w tegorocznym plebiscycie DGP (w ub. roku gmina Wisznice zajęła 8. miejsce) i jako jedyna z gmin województwa lubelskiego otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii. Również Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan jako jedyny włodarz gminy wiejskiej reprezentował województwo lubelskie w tegorocznym rankingu Perły Samorządu 2016.

– To wielkie wyróżnienie, ponieważ byliśmy w pierwszej 10- ręce w Polsce wśród gmin wiejskich. Cieszę się bardzo, ponieważ jest to ranking, w którym warto być. Cieszę się tym bardziej, ponieważ wśród gmin wiejsko – miejskich wygrał mój serdeczny kolega Darek Wróbel (burmistrz Opola Lubelskiego) – mówił Piotr Dragan tuż po gali. – Te nagrody to kolejne potwierdzenie na dobrze obrany kierunek na drodze do rozwoju gminy Wisznice i znacząca wskazówka, by ten kurs utrzymywać. A znalezienie się w tak zaszczytnym gronie traktuję jako niewątpliwy sukces – dodał.

Jak informują organizatorzy, wszystkie przyznane tytuły 'Pereł Samorządu 2016' oraz wyróżnienia honorują samorządy, które w sposób efektywny i z otwartością na nowe pomysły realizują misję publiczną. Pamiętając o tym, że to właśnie gminy odgrywają istotną rolę w budowaniu lokalnego kapitału społeczno-gospodarczego i wzmacnianiu więzi społecznych, nagrodzone zostały te samorządy, które potrafiły się tym wykazać.

 

G A L E R I A >>>>>>>>

sponsorzy