Wisznicki Fundusz Stypendialny dla Maturzystów

Drodzy Maturzyści, rusza Wisznicki Fundusz Stypendialny. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Razem dla Wisznic i gminy Wisznice z Polską-Amerykańską Fundacją Wolności oraz Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości przyszli studenci z naszej gminy mogą otrzymać 5000 zł na I rok studiów!

Stypendystą może zostać osoba spełniające następujące warunki:
– zdał dobrze maturę w bieżącym roku szkolnym;
– (uzyskał odpowiednią ilość punktów zgodną z wymaganiami programu);
– zostanie przyjęty w roku akademickim 2019/2020 na I rok dziennych studiów I stopnia lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich akademickich uczelniach publicznych;
– mieszka na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców (pilotaż dla gmin: Wisznice, Sławatycze i Sosnówka);
– pochodzi z rodziny, w której dochód na osobę nie przekracza 1688 zł brutto;

Dodatkowo musi posiadać rekomendację Stowarzyszenia „Razem dla Wisznic”, która będzie przyznawana na podstawie oceny dotychczasowej działalności społecznej na rzecz gminy Wisznice.

Studenci od 1 lipca mogą rozpocząć rejestrację w systemie na stronie www.stypendia-pomostowe.pl. Wkrótce na stronie gminy Wisznice pojawi się formularz niezbędny do uzyskania rekomendacji organizacji lokalnej.

Wszystkie pytania dotyczące programu można uzyskać wysyłając maila na skrzynkę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

sponsorzy