Relacja z VIII edycji konkursu "Znam i lubię język rosyjski"

W ubiegły Piątek, 15 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach odbyła się VIII edycja Konkursu Języka Rosyjskiego "Znam i lubię język rosyjski" dla uczniów szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych.

Konkurs otworzył Dyrektor LO im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach Piotr Osipiuk, który powitał przybyłych na tę okoliczność gości. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu w obu kategoriach czuwała komisja konkursowa w składzie: dr. hab. Agnieszka Dudek-Szumigaj, która przewodniczyła komisji oraz członkinie: mgr Hanna Bruczuk, mgr Marta Jaroszewicz i mgr Marta Smołońska. W kategorii szkół gimnazjalnych w konkursie udział wzięło 17 uczniów z 10 szkół z terenu 4 powiatów (bialskiego, parczewskiego, włodawskiego i radzyńskiego).  Eliminacje trwały 15 minut. W kategorii gimnazjalnej spośród uczestników kapituła wyróżniła: Justynę Pawluk  z Gimnazjum w Łomazach, Wiktorię Adamiuk z Gimnazjum w Konstantynowie oraz Michała Onyszczuka z ZPO w Kodniu. Laureatami konkursu w kategorii gimnazjalnej zostali:

I miejsce  –  Elwira Bisko – Zespół Szkół w Woli Uhruskiej

II miejsce – Julia Chilczuk – Publiczne Gimnazjum w Wisznicach

III miejsce –  Paulina Stukanowa – Gimnazjum w Terespolu

W zmaganiach konkursowych w kategorii szkół podstawowych udział wzięło 16 uczniów z 7 szkół podstawowych z terenu 4 powiatów. W tej kategorii także komisja zdecydowała się wyróżnić trzeh uczniów: Daniela Onyszczuka z ZPO w Kodniu, Julię Matczuk z SP w Kodniu oraz Ewelinę Marecką z SP w Chotyłowie. Laureatami w grupie szkół podstawowych zostali:

I miejsce  –  Aleksandra Derlukiewicz – SP w Rossoszu  

II miejsce –  Igor Prokopiuk – ZPO w Kodniu  

III miejsce –  Ewelina Bojanowska – SP w Wisznicach

Patronat Honorowy nad konkursem objęli:

- Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców Języka Rosyjskiego,

- Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie,

- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej,

- Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

- Powiat bialski

- Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan

Na  uczestników czekało wiele interesujących nagród. Poza gadżetami i nowinkami technicznymi, książkami i albumami, które powędrowały do uczestników, uczennice zajmujące najwyższe miejsce na podium w obu kategoriach, w ramach nagrody pojada do Moskwy na międzynarodowy konkurs języka rosyjskiego.

Serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy i pasji wszystkim uczestnikom konkursu!

G A L E R I A

Zdjęcia: UG Wisznice