Jak co roku Gmina Wisznice uczestniczyła w Dożynkach Powiatowych. Organizatorem tegorocznych dożynek była Gmina Sosnówka. Wieniec dożynkowy naszej gminy wykonało Koło Gospody Wiejskich z Polubicz. Został on doceniony w konkursie na najpiękniejszy wieniec nagrodą specjalną w kategorii „wieniec nowoczesny. Stoisko promujące Gminę Wisznice także zostało wyróżnione. Dodatkowo I miejsce w konkursie „Piękne bo bialskie” zdobyli mieszkańcy naszej gminy - Państwo Małgorzata i Emil Cegłowscy w kategorii ogród roku. Stoisko promujące gminę zostało przygotowane przez GOKiO Wisznice i GBP Wisznice. Owoce i warzywa oraz produkty regionalne do degustacji zostały przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Horodyszczu i Koło Gospodyń Wiejskich w Polubiczach. Miętę i zioła do dekoracji stoiska przygotowały Panie z Łyniewa: Maria Melanowicz, Irena Samojluk i Elżbieta Gromysz. Wędliny i chleb pochodziły z naszej piekarni i masarni w GS Wisznice. Podczas dożynek została wręczona nagroda Starosty Bialskiego zespołowi „Polesie” z Horodyszcza. W programie wystąpiła także mieszkanka naszej Gminy Karolina Cegłowska.

Za wielkie zaangażowanie i ogrom włożonej pracy wszystkim serdecznie dziękujemy!

G A L E R I A

Fot. Urząd Gminy Wisznice