Delegacja z Wisznic z wizytą w gminie partnerskiej Airvault

W dniach 02 - 07.03.2018 r. 10 - osobowa delegacja przedsiębiorców oraz radnych Gminy Wisznice przebywa we francuskiej gminie Airvault. Wyjazd ma na celu integrację przedsiębiorców z obu partnerskich gmin.

W czasie wizyty delegacja obejrzy przedsiębiorstwa działające na terenie gminy Airvault m.in. przedsiębiorstwa rolne, mleczarskie oraz cementownię, które są jednymi z największych przedsiębiorstw w regionie. Będzie to doskonała okazja do wzajemnej wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń w zakresie prowadzenia własnej działalności. Delegacja odwiedzi także Gimnazjum im. „Voltaire’a”, które od lat z Gimnazjum Publicznym im. "K.K. Baczyńskiego” w Wisznicach wspólnie realizują projekt Erasmus+. W programie przewidziano również prezentację lokalnych produktów i ich wytwórców, zwiedzanie bryczkami starówki oraz parku miejskiego i ogrodów. Związek Gmin w Airvault przygotował również niespodziankę dla wisznickiej delegacji organizując piknik pod wieżą Eiffla.

Partnerstwo Gminy Wisznice oraz Gminy Airvault trwa od 2010 roku. Przez ten czas udało się zorganizować szereg wymian delegacji zarówno polskich jaki francuskich. Każdej wizycie towarzyszy hasło przewodnie tym razem jest to przedsiębiorczość obu gmin.

G A L E R I A