Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach zorganizowało VI już edycję Konkursu pn. „Znam i lubię język rosyjski” skierowanego do młodzieży ze szkół gimnazjalnych.

W eliminacjach, które odbyły się 17 marca br. udział wzięło 43 uczniów z 15 szkół gimnazjalnych z 4 powiatów: bialskiego, włodawskiego, parczewskiego i łukowskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Starosty Powiatu Bialskiego, Wójta Gminy Wisznice, Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie i Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie.

Po uroczystym otwarciu, powitaniu gości i eliminacjach konkursowych, uczestnicy wzięli udział w warsztatach językowych. Zorganizowano także spotkanie nauczycieli z zaproszonymi gośćmi. Skład jury konkursowego to: przewodnicząca – prof. dr hab. Ludmiła Szypielewicz, dr Katarzyna Oszust – Polak, mgr Weronika Markowska, mgr Sylwia Szpruch – Koprianiuk i mgr Elżbieta Wojtysiak. Nagrodzono trzech uczestników z najlepszymi wynikami, pojawiły się także dwa wyróżnienia.  

Laureaci konkursu:

I miejsce – Jan Jarowicz, Publiczne Gminazjum nr 1 w Terespolu

II miejsce – Adrian Kopeć, Publiczne Gminazjum nr 2 w Łukowie

III miejsce – Julia Słomkowska, Zespół Szkół Samorządowych w Dębowej Kłodzie

Wyróżnienia:

Klaudia Łukaszuk, Publiczne Gminazjum w Łomazach

Maria Waniewicz, Publiczne Gminazjum nr 2 w Łukowie

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

G A L E R I A

Zdjęcia: Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach