Dziewczęta z Tytana zdobyły III miejsce w Polsce

Od 4-13 lipca zawodniczki z wisznickiego Tytana brały udział w X Finale Ogólnopolskiego Turnieju Dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka”, w którym zajęły III miejsce. Turniej został przeprowadzony na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Młodzieży w Piłce Nożnej przy Zespole Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie koło Opola.

Imprezę zorganizowało Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu przy współpracy Opolskiego Związku Piłki Nożnej oraz współorganizatorów: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Krajowego Zrzeszenia LZS, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Najbardziej emocjonujące były końcowe rozstrzygnięcia. Na boisku zostały rozegrane trzy mecze. Jako pierwsze wybiegły na murawę zawodniczki Gimnazjum w Drobinie i KS Michałowo, a stawką meczu było 5 miejsce w turnieju. Przebieg tego spotkania był jednostronny i przebiegał pod dyktando piłkarek z Michałowa, które wygrały 5:0 – do przerwy prowadziły 4:0. Później w meczu o 3 miejsce w turnieju spotkały się ekipy GLKS-T „Tytan” Wisznice oraz Gimnazjum nr 1 w Barczewie. Spotkanie było wyrównane i miało zacięty przebieg. Do przerwy prowadził „Tytan” 1:0, a po przerwie lepsze okazało się Gimnazjum. Ponieważ w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 zarządzono konkurs rzutów karnych. „jedenastkę” lepiej wykonywały dziewczęta z Wisznic (4:3) i to one cieszyły się ze zwycięstwa. W czasie turnieju panowała wspaniała atmosfera, a dziewczętom dopisywał doskonały humor.

Klasyfikacja drużynowa turnieju wygląda następująco:

I miejsce – KKPK „Medyk” Konin (woj. Wielkopolskie)
II miejsce – LKS „Rolnik” Biedrzychowice (woj. Opolskie)