Michał i Jowita górą!

4 czerwca w Tomaszowie Lubelskim odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego.

W zawodach brali udział zawodnicy z Białej Podlaskiej, Wisznic, Radzynia Podlaskiego, Kraśnika, Chodla, Nałęczowa, Łęcznej, Świdnika, Klementowic, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Łabuniek, Lublina oraz Ukrainy. Zawody zorganizował przy pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Okręgowy Związek Karate w Lublinie.

Nasz powiat reprezentowalo 12 zawodników z Bialskiego Klubu Karate Kyokushin, z których każdy przywiózł medal!

kyokushin_tomaszow_01 kyokushin_tomaszow_02 kyokushin_tomaszow_03

kyokushin_tomaszow_04 kyokushin_tomaszow_05 kyokushin_tomaszow_06

Na uwagę zasługuje zwłaszcza walka Michała Romaneczko - tegorocznego uczestnika mistrzostw polski, podopiecznego sensei Ariela Miszkiniuka, który w kategorii full kontakt najpierw pokonał bezapelacyjnie zawodnika z Ukrainy a w finale pokonał przez nokaut techniczny również Ukraińca, zdobywając złoty medal.

Pierwsze miejsce w układach kata zajęła Jowita Kotecka (kategoria dziewcząt do lat 12).

Wyniki pozostałych zawodników z Bialej Podlaskiej i Wisznic:

Kumite:

do 60 kg - 3 miejsce Sebastian Chmielewski (sekcja Wisznice)

do 70 kg - 2 miejsce Rafał Pajnowski (sekcja Wisznice)

do 50 kg - 3miejsce Dominika Baczkura

do 45 kg - 2 miejsce Mateusz Sprzątczak, 3 miejsce Dawid Korpysz (sekcja Wisznice)

do 40 kg - 3 miejsce Damian Huczko

do 35 kg - 3 miejsce Mateus Nawrocki

Kumite – 18 lat - 2 miejsce Dawid Kalinowski

Kumite + 18 lat - 1 miejsce Michał Romaneczko, 3 miejsce Gabriel Dangul

Wyjazd naszych zawodników był możliwy dzięki wsparciu technicznemu firmy "Budomex" z Białej Podlaskiej oraz Pawłowi Izdebskiemu, za co Zarząd BKKK serdecznie dziękuje.