Do zobaczenia za rok!!!

W dniach 1-10 sierpnia gościliśmy w naszej miejscowości grupę młodzieży z francuskiego Airvault.

Młodzi Francuzi i Polacy z naszej gminy uczestniczyli w projekcie „Filmoteka młodego człowieka", w ramach którego brali udział w warsztatach filmowych. Pod okiem instruktorów zgłębiali tajniki sztuki filmowej począwszy od powstawania scenariusza po ostateczny montaż. Efektem ich pracy są cztery autorskie filmy, których projekcja odbyła się na festiwalu filmowym wieńczącym projekt. Na festiwal zaproszono mieszkańców Wisznic, a w jego przygotowanie włączyła się młodzież uczestnicząca w warsztatach.

Pobyt francuskich gości obfitował także w wiele innych atrakcji. Wycieczka do Białowieży, ognisko, warsztaty muzyczne to tylko niektóre z punktów programu. Młodzież integrowała się podczas wspólnych wieczorków, dyskotek, gier terenowych i zajęć sportowych. Wielu wrażeń dostarczył wieczór karaoke, podczas którego śpiewano polskie i francuskie piosenki. Młodzi Francuzi mieli także okazję poznać polskie zwyczaje i kuchnię podczas „dnia polskiego" , gdy gościli w domach swoich rówieśników z Polski.

Przez dziesięć dni młodzi mieszkańcy naszej gminy i ich koledzy z Francji wspólnie pracowali, bawili się i odpoczywali ucząc się wiele od siebie nawzajem. Trudno więc było się rozstać i niejednemu z uczestników zakręciła się łza w oku. Ale kto wie, może zdanie, które powtarzał każdy z nich w dniu odjazdu stanie się faktem... Tak więc Vous l'annee prochaine.

Galeria >>>

Katarzyna Nowak

mlodziez_w_dzialaniu_462

 Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

Ta publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora, a Komisja nie ponosi dpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

sponsorzy