Dzień Dziecka u Seniorów

W bieżącym roku 1,06, seniorzy z RZERiI w Wisznicach swój wolny czas poświęcili dzieciom w dniu ich święta. Zaprosili do Centrum Kultury w Rowinach około 40 uczniów Szkoły Podstawowej w Wisznicach. Byli to przede wszystkim uczniowie klas VI kończący w tym roku pierwszy etap nauki-Szkołę Podstawową.

Galeria >>>

Uczniowie przybyli ze swoją wychowawczynią panią Stanisławą Moryl. Impreza, podczas której swoje święto obchodziły dzieci była okazją do obejrzenia eksponatów zgromadzonych w Muzeum i uczestniczenia w lekcji historii przeprowadzonej przez pana Aleksandra Szołuchę – przewodniczącego Związku. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zwiedzaniu muzeum i słuchały przekazywanych im wiadomości. Zdobytą wiedzę miały okazję sprawdzić uczestnicząc w konkursie pt. "Co zapamiętałeś".

Do atrakcji  należały  konkursy: wyścigi w workach, strzelanie z wiatrówki do celu, nauka zabaw z młodzieńczych lat seniorów jak na przykład: umiejętność jazdy fajerką i obręczą, gra w pikra. Dzieci próbowały swoich sił w tkaniu, przędzeniu i robieniu kaszy w stępie. Były też zajęcia sportowo-rekreacyjne (siatkówka, huśtawki). Za udział w konkursach dzieci otrzymywały nagrody w postaci słodyczy.

Uwieńczeniem całej imprezy było ognisko, pieczone kiełbaski i przysmaki jakie przygotowały babcie wszystkim gościom. Impreza upłynęła w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Największym podziękowaniem za przygotowanie dobrej i pożytecznej zabawy była radość i uśmiech na twarzach dzieci.

sponsorzy