Żegnaj, lato, na rok

Nie rozpieszczało nas tegoroczne lato i teraz odchodzi przynaglane przez jesień. Po deszczowej sobocie chłodny, ale suchy dzień 22 września 2013r. był okazją na ostatnie letnie spotkanie przy ognisku. Na placu przy Szkole Podstawowej w Dubicy we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich i ze Stowarzyszeniem „Jedna Dubica” licznie przybyli seniorzy z PZREiI w Wisznicach pożegnali lato. Spotkanie integracyjne upłynęło w bardzo miłym nastroju.

Przedstawiciele Stowarzyszenia: Marek Banaszczuk, Piotr Jakubiuk i Leon Osypiuk zapraszając seniorów do częstszych wizyt w Dubicy obdarowali uczestników spotkania multimedialną kroniką miejscowości Dubica na płytce DVD i pamiątkową koszulką z nadrukiem. W rewanżu od seniorów otrzymali cztery wierszowane teksty mówiące o Dubicy i o ważnych wydarzeniach w tej miejscowości od 2009 roku.

Płonące ognisko zachęcało do pieczenia kiełbasek, ziemniaków czy jabłek. Biesiadę urozmaicały piosenki śpiewane przez seniorów. Muzyczne popisy na akordeonie p. Kazimierza Turkiewicza stanowiły doskonały przerywnik między konkursami. Komisje oceniające uczestników konkursu miały niełatwe zadanie, bo efektów prac w żaden sposób nie dało się zmierzyć tą samą miarą. W konkursie „Ziemniaczane przysmaki” komisja oceniła, że najbardziej humorystyczne menu przygotowała Józefa Zając, najciekawszy przepis podała Anna Ruszczyńska, Janina Gabrylewicz była rekordzistką w ilości zaproponowanych potraw, a Stanisława Kremeś nawiązała w nazwach do regionalnej kuchni. Nie łatwiej było też z konkursem florystycznym. Komisja podkreśliła elegancję kompozycji Anny Turkiewicz, bardzo interesujące zestawienie kwiatów, owoców i ziół Lucyny Petruczynik, wdzięk i lekkość bukietu w wazonie z cukinii Eugenii Karwackiej. Bardzo dużo emocji wywołał wyścig z pomidorem na łyżce. Najszybszy w tej konkurencji był Henryk Klimkowicz. Za nim przybiegły Janina Gabrylewicz, Anna Turkiewicz i z przygodami Stanisława Kremeś. Konkursowe zmagania zakończyły rzuty do celu par. Startowali: Eugenia Karwacka, Janina Gabrylewicz, Anna Ruszczyńska, Marian Chodkowski, Henryk Klimkowicz i Zenon Głowacki. Nagrodami w konkursach były piękne, bardzo smaczne jabłka, które z własnego sadu podarowała Mirosława Głuszczyk. Fotoreportaż w galerii – S. Moryl.

Zarząd Rejonowy PZERiI serdecznie dziękuje Marii Matczuk, Ryszardowi Waszczukowi, Stowarzyszeniu „Jedna Dubica” i wszystkim innym, którzy pomogli przygotować to spotkanie. Na szczęście deszcz zapomniał o Dubicy, a seniorzy odjechali do domu tuż przed zmierzchem.

                                                                                                                       HPK

Galeria

sponsorzy