Z kolędą u seniorów

Taki tytuł nosił projekt „Inicjatywy Lokalne i Dom Kultury +” realizowany przez seniorów z PZERiI w Wisznicach. Jego finał to spotkanie opłatkowe, na które przyszło ponad 200 osób. Zaproszenie przyjęli: ks. Dziekan Jan Pieńkosz, Wójt Gminy – Piotr Dragan, Przewodnicząca Rady Gminy – Ewa Nuszczyk, dyrektorzy miejscowych szkół – Bogusław Szczęśniak, Monika Władyczuk-Pakuła, Andrzej Nuszczyk, przedstawiciele instytucji współpracujących z seniorami.

Sala widowiskowa GOKiO pełna po brzegi. W blasku choinkowych światełek pięknie prezentowały się ozdoby na choice wykonane własnoręcznie przez seniorów. Szczególny charakter spotkania akcentował wystrój stołów i dekoracja sali z zachowaniem regionalnej tradycji – z gwiazdą kolędniczą i „kozami”. W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich występ chóru „Aster”, który pod kierunkiem J. Iwanejki zaśpiewał kilka kolęd w układzie na cztery głosy. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach pod kierunkiem Barbary Głowackiej zaprezentowała piękne wiersze o Bożym Narodzeniu, a refreny kolęd śpiewali razem seniorzy i młodzież. Była też, jak zwykle, niespodzianka. Ta młodzież potrafi miło zaskoczyć wszystkich! Honory gospodarzy spotkania pełnili: Aleksander Szołucha i Irena Olszewska. Zaczęto od wniesienia „kolędy” i sianka, które symbolicznie położono pod obrusy. Było dużo ciepłych słów, serdecznych życzeń, wspólna modlitwa i niezwykłe spotkania przy dzieleniu się opłatkiem. I ta niezwykła, wzruszająca atmosfera, i piękno wspólnie śpiewanych kolęd! Na stole królowały tradycyjne dania wigilijne: śledzie w różnej postaci, inne ryby, kapusta z grzybami, pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony, racuchy, makowce, kompot z suszu owocowego itp. Wszystkie dania zostały przygotowane przez seniorki.

To piękne spotkanie prowadziła S. Moryl. Przygotowali je: Helena Petrucznik-Kochan, Mirosława Głuszczyk, Krystyna Żwiruk, Janina Gabrylewicz, Anna Turkiewicz, Bogumiła Lewczuk, Jadwiga Nuszczyk, Stanisława Kamińska, Janina Paszkowska, Henryk Klimkowicz, Bolesław Kochan, Genowefa i Edward Kaczejkowie.

Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI serdecznie dziękuje p. Elżbiecie Sokołowskiej – dyrektorowi GOKiO w Wisznicach za pomoc w pozyskaniu środków finansowych na przygotowanie spotkania opłatkowego oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

                                                                                                                         HPK

GALERIA >>>>>

sponsorzy