Ach, te kobiety!

Prawdziwie wiosenna atmosfera panowała na biesiadzie kobiet 8 marca 2014r. zorganizowanej przez ZR PZERiI w Wisznicach. Pogoda dopisała, panie – też. W sali widowiskowej GOKiO z okolicznościową dekoracją, przy stołach z zielonymi gałązkami i wiosennymi żonkilami zasiadły seniorki. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością wójt gminy, Piotr Dragan, który składając życzenia wręczył na ręce przewodniczącej Zarządu Rejonowego symboliczny bukiet tulipanów, a swoją wypowiedź zamknął nagrodzoną brawami sentencją: „Po to istnieje kobieta, aby dzięki niej mężczyzna mógł być mądry”.

Pan Aleksander Szołucha – Honorowy Przewodniczący Zarządu Rejonowego – z humorem starał się nakreślić portrety kobiet wykorzystując przysłowia i powiedzenia. Celowo wciągnął do tej rozmowy panie, a wybrane przez niego teksty uzupełniane z sali wywoływały powszechną wesołość, bo dotyczyły nie tylko relacji damsko – męskich.

Z programem artystycznym wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach pod kierunkiem p. Barbary Głowackiej. Przygotowane piosenki i inscenizacje na wesoło nawiązywały do oświadczyn w różnych epokach. Wszystkich rozbawiła postać narratorki, jej kostium, przekaz słowny i swoboda bycia na scenie. Młodzieżowy zespół tańca ludowego z Gimnazjum w Wisznicach pod kierunkiem Bogusława i Bożeny Szczęśniaków, jak zawsze, wniósł ze sobą na salę radość, uśmiech, piękno i wdzięk. Zaprezentowały się trzy grupy taneczne. Za każdym razem młodzi tancerze często byli nagradzani gorącymi, długimi brawami. Publiczność była pełna uznania dla mistrzostwa, jakie prezentują w tańcu i wrażeń artystycznych, jakimi obdarowują widzów. Podziwiamy ich układy taneczne, lekkość, ale też i pewność bycia na scenie. Ci młodzi artyści są niesamowici, pełni uroku, zawsze oczekiwani i tacy kochani!

Opiekunki zespołów artystycznych otrzymały kwiaty i słodkie upominki. W piosenkach chóru seniorów Aster „zakwitły” najróżniejsze kwiaty: stokrotki, fiołki, kaczeńce, róże czy maki. Repertuar (wiązanka 14 piosenek) został tak przygotowany, że do wspólnego śpiewania włączyło się dużo osób spoza chóru.

Słodki poczęstunek zakończył spotkanie. Wójt Gminy zaprosił wszystkie panie na spotkanie z artystą Mariuszem Materą, do GOKiO w niedzielę 9 marca 2014r. na godz. 18.15. W czasie tej uroczystości wręczył p. Stanisławie Moryl kwiaty i oryginalny dyplom na desce z życzeniami i gratulacjami dla aktywności jej i pań z PZERiI, który „realizuje wiele różnorakich działań kultywujących tradycje, …aktywujących i wspierających emerytów, rencistów i inwalidów. Państwa działalność jest dostrzegana i doceniana w szerokim środowisku i daje wymierne efekty”, bo „jedynie ludzie aktywni pchają życie do przodu” <Ivo Andrić>.

                                                                                                                      HPK     

G A L E R I A >>>>>>>                                     

sponsorzy