W zgodzie z tradycją wielkanocną

Świętom Wielkanocnym towarzyszą tradycje związane z symbolami odradzającego się życia takimi jak: woda, jajko, palmy. To im przypisywano magiczną moc w różnych rytuałach. Dziś te tradycje powoli się zubożają, a szkoda! To prawdziwa frajda samemu przygotować pisankę tradycyjną metodą. Taką umiejętność posiadają seniorki z PZERiI Oddział Wisznice, które zaprezentowały swoje pisanki na I Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych w Sosnówce 6 kwietnia 2014 i zdobyły nagrody.
I miejsce – Eugenia Karwacka, Dubica w kategorii pisanka tradycyjna
Wyróżnienie - Genowefa Kaczejko, Dubica w kategorii pisanka tradycyjna
Palmy prezentowane przez Eugenię Karwacką, Genowefę Kaczejko i Annę Turkiewicz również spełniały kryteria konkursowe według Komisji oceniającej.
Pisanki współczesne prezentowała Bogumiła Lewczuk
Z koncertem pieśni wielkopostnych wystąpiły chóry i zespoły śpiewacze które zostały uhonorowane przez organizatorów pamiątkowymi statuetkami i dyplomami. Chór seniorów Aster pod kierunkiem Jakuba Iwanejki zaśpiewał pieśni: „ W krzyżu cierpienie", „ Krzyżu Chrystusa", „O, krwi najdroższa", „ O, Chrytste zwróć swą bolesną głowę", „O, matko miłościwa".
Licznie zgromadzonej publiczności został zaprezentowany wiersz „Palmy" autorstwa seniorki z Wisznic.
Składami serdeczne podziękowanie p. Elżbiecie Sokołowskiej dyrektor GOK Wisznice za zorganizowanie nam dojazdu na w/w przegląd.
HPK

 

G A L E R I A >>>>>> zdjęcia autorstwa Jolanty Kwiatek

sponsorzy