Lato, lato ze słońcem i z humorem.

Kalendarzowe lato rozpoczęło się wprawdzie kilka dni wcześniej, ale seniorzy PZERiI w Wisznicach wybrali się na pierwsze letnie spotkanie integracyjne z ogniskiem w sobotę 28 czerwca 2014r.

Dzięki życzliwości Stowarzyszenia „Jedna Dubica” wybrali miejsce przy Szkole Podstawowej w Dubicy. O wyborze miejsca zdecydował dogodny dojazd, wielki plac, bieżąca woda, stoły gospodarzy, w razie deszczu schronienie pod dachem, możliwość zorganizowania różnorodnych gier i konkursów na świeżym powietrzu. Do tego cisza, zapach pól. Już przed 16.00 zapłonął ogień w kominku wbudowanym w altanę w otoczeniu wielkich drzew.

Nie zabrakło chętnych do konkursów. Były więc rzuty na odległość beretem, rzuty do celu, konkurs „Co to za przyprawa?”, mecz w piłkę nożną na dwie piłki, itp. Uczestnicy konkursów – panie i panowie – za zdobywane punkty byli nagradzani brawami, okrzykami, zabawnymi komentarzami. Zwycięzcy zostali uhonorowani słodkimi „medalami uśmiechu”. Stare przysłowie mówi: „Na święty Jan Jagód dzban”. Pachnące, czarne jagody ze śmietaną, cukrem lub bez smakowały wybornie. Gdy trzaskające iskry z jałowca poleciały ku niebu, był czas na wróżby (to nic, że trochę spóźnione) i wianki.

Według uczestników zabawa była świetna. Spotkanie umilał pan Kazimierz Turkiewicz, grając na swoim akordeonie do tańca. W przerwach między konkursami można się było posilić (własny koszyczek), pośpiewać, porozmawiać z przyjaciółmi.

W przygotowaniu spotkania pomagali: Irena Olszewska, Anna Turkiewicz, Henryk Klimkowicz, Bolesław Kochan, Eugeniusz Trochonowicz, Zdzisław Kacprzak, Michał Świątkowski, Zenon Głowacki.

Scenariusz, konkursy i prowadzenie – Helena Petruczynik-Kochan.

                                                                                              HPK

G A L E R I A

sponsorzy