Wielkie kolędowanie w Polubiczach

Powiat Bialski, Gminny Ośrodek Kultury w Wisznicach oraz mieszkańcy Polubicz, 27 grudnia zorganizowali II Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Świąteczne Śpiewanie”. 16 chórów w trzech kategoriach prezentowało pieśń maryjną oraz kolędę lub pastorałkę . Przegląd rozpoczął się Mszą św. w Kościele Parafialnym w Polubiczach, następnie otwarcie wyremontowanej świetlicy OSP Polubicze, gdzie odbyło się przesłuchanie przybyłych licznie chórów i zespołów śpiewaczych. Uczestników przeglądu przywitał Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan oraz Dyrektor GOK Wisznice Elżbieta Sokołowska. Na imprezę przybyli zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Gminy Wisznice Ewa Nuszczyk, Radni Powiatu Bialskiego: Daniel Dragan, Henryk Jakubiuk oraz Radni Gminy Wisznice. Oceny występów dokonało jury w składzie : Barbara Klimkowicz- emerytowana dyrektor GOK i O w Wisznicach, Stanisław Mikołajczyk – nauczyciel muzyki oraz Zygmunt Niczyporuk emerytowany dyrektor Szkoły Podstawowej w Polubiczach i nauczyciel muzyki. Przegląd odbył się w świątecznej, radosnej atmosferze. Wspaniale przygotowani Chórmistrzowie i Chórzyści dostarczyli niezapomnianych wrażeń. Po zakończonym konkursie jury podsumowało przegląd. Członkowie komisji stwierdzili, że poziom występów był bardzo wysoki. Wyniki II Powiatowego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych jury przedstawiło następująco:

W kategorii Dzieci:

  1. miejsce– Schola Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z Białej Podlaskiej, dyrygent Mateusz Kuligowski
  2. miejsce – Zespół Ludowy Macierz prowadzony przez Alicję Buczyńską oraz Jakuba Gdelę

Kategoria Młodzież:

  1. miejsce – Zespół wokalny Corda Vox z Terespola prowadzony przez Tomasza Jezuita
  2. miejsce – Zespół wokalny przy Gimnazjum w Kornicy prowadzony przez Mirosława Odoszewskiego
  3. miejsce – Zespół Wiem dokąd idę z Łomaz prowadzony przez Arkadiusza Saczuka

Dorośli:

  1. miejsce - Chór Adoramus z Łosic, dyrygent Mirosław Odoszewski
  2. miejsce- Chór Parafialny” Radość” z Wisznic dyrygowany przez Joannę Gromysz
  3. miejsce – Chór Parafialny z Parafii Opatrzności Bożej w Parczewie oraz Chór Parafialny z Polubicz prowadzony przez Marcina Hryniewicza

Po ogłoszeniu wyników przeglądu, odbył się koncert laureatów oraz integracyjne śpiewanie kolęd.

Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych wpisał się na stałe do kalendarza imprez Gminy Wisznice. Dlatego zapraszamy na kolejny w 2012 roku.

Galeria >>>

sponsorzy