Niech Ziemię rozśpiewa kolęda

Okres Bożego Narodzenia- cudowny czas, gdy po ziemi się niesie melodia pięknych, o głębokiej treści kolęd i pastorałek. To wzbogacony polską tradycją czas jasełek, kolędowania z gwiazdą, chodzenia z "herodami", czas różnorodnych spotkań, które tę tradycję pielęgnują.

27 stycznia Gminny Ośrodek Kultury w Wisznicach w swojej sali widowiskowej zorganizował wielopokoleniowe spotkanie dla mieszkańców gminy. Na pięknie udekorowanej scenie najmłodsi artyści pod kierunkiem Jolanty Kwiatek wystąpili w jasełkach opracowanych w oparciu o teksty najpiękniejszych polskich kolęd.

Chór "Aster" pod kierunkiem Jakuba Iwanejki zaśpiewał kolędy: "Nad Betlejem", "Gdy śliczna Panna", "Jezusa narodzonego", "Przybieżeli do Betlejem pasterze".

Widowisko "Herody" zaprezentowali osadzeni w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej.

Galeria >>>

W spotkaniu uczestniczyli: Proboszcz parafii Wisznice – Ksiądz Sławomir Olopiak i Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan.

W niedzielę 29 stycznia 2012 roku chór ,,Aster" uczestniczył w otwartym ,,II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek" w Wohyniu. Organizatorem tego wielkiego przedsięwzięcia była Parafia Świętej Anny w Wohyniu i jej organista Piotr Korniecki.

Mimo ostrego mrozu 14 chórów ( Wohyń, Polubicze, Radzyń Podlaski – 3 chóry, Międzyrzec Podlaski, Przegaliny, Wisznice – 2 chóry, Turów, Ulan Majorat, Sławatycze, Milanów, Schola z parafii Świętej Anny) zaprezentowały kolędy i pastorałki jako odpowiedzi na pytanie ,,Gdzie jest nasze Betlejem". Msza Święta poprzedziła prawdziwy koncert w wypełnionym po brzegi kościele parafialnym. Bogaty i różnorodny repertuar, piękne brzmienia, troska o jak najlepsze wykonanie, dbałość o prezencję zespołów sprawiły, że przegląd stał się prawdziwym świadectwem radości płynącej z narodzenia Syna Bożego.

W finale usłyszeliśmy, "Hymn III Tysiąclecia" w wykonaniu chórów ,,Radość" Wisznice i chóru parafialnego Wohyń z ujmującą młodziutką solistką Moniką Korniecką.

Dla wszystkich uczestników przeglądu (400 osób) organizatorzy przygotowali ciepły poczęstunek. Pamiątkowymi dyplomami i symbolicznym upominkiem uhonorowano dyrygentów i zespoły, które jeszcze raz miały możliwość mini-prezentacji.

Chór "Aster" serdecznie dziękuję organizatorom z Wohynia za zaproszenie na to pełne radości ciepła i ogromnej życzliwości spotkanie, a Elżbiecie Sokołowskiej dyrektor GOKiO w Wisznicach za zorganizowanie wyjazdu.

HPK

sponsorzy