Nowa śmieciarka dla Gminnej Spółki

wfosigw lublinW dniu 29.05.2012 zakończono realizację zakupu inwestycyjnego na: Dostawę fabrycznie nowej śmieciarki tylnego załadunku, dla Gminnego Zakładu Komunalnego w Wisznicach, Sp. z o.o.

W tym dniu wykonawca dostawy ustalony w drodze przetargu nieograniczonego – Małopolska Wytwórnia Maszyn Brzesko Sp. z o.o. dostarczył śmieciarkę typu SK-5 na podwoziu samochodu ciężarowego RENAULT Premium 310.19 z silnikiem o mocy 310 KM i emisji spalin EURO 5.

Pojazd komunalny – śmieciarka SK-5 posiada skrzynię ładunkową o pojemności 16 m3, oraz funkcję zagęszczenia odpadów 1:5 (z możliwością regulacji) i przewożenia odpadów o masie 7,8 tony.

Urządzenie załadowcze - hydrauliczne tylne, przystosowane jest do załadunku pojemników znormalizowanych od 110 litrów do 1100 litrów.

Pracę kierowcy i bezpieczeństwo obsługi poprawia zestaw do cofania – kamera z monitorem oraz stopnie dla ładowaczy z wbudowanym układem zabezpieczającym.

Pojazd dostarczono wyposażony w dodatkowe urządzenia i osprzęt:

  • urządzenia GPS wraz z oprogramowaniem, które umożliwia trwałe zapisywanie danych o położeniu pojazdu i jego weryfikację, monitorowanie zużycia paliwa,
  • czołowy pług do odśnieżania, sterowany z kabiny kierowcy elektropneumatycznie.

Projekt zrealizowano dzięki przyznanej pomocy w ramach działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego PROW na lata 2007-2013 oraz preferencyjnej pożyczki przyznanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

W efekcie inwestycji pozyskano nowoczesną, fabrycznie nową śmieciarkę tylnego załadunku o pojemności skrzyni ładunkowej 16 m3, która pomoże spełnić wymogi stawiane przed przedsiębiorstwem i konkurować na rynku w zakresie odbierania odpadów komunalnych od mieszkańców Gminy Wisznice.

sponsorzy