Partnerstwo Dolina Zielawy ‘Ambasadorem Wschodu’

W miniony piątek w pensjonacie Uroczysko Zaborek k. Janowa Podlaskiego odbyła się Gala Ambasadorów Wschodu, podczas której statuetki dostały osoby i firmy najefektywniej wykorzystujące potencjał ludzki, gospodarczy i turystyczny wschodniego pogranicza. 'Dolina Zielawy' otrzymała nagrodę w kategorii 'samorząd'.

Nagroda 'Ambasadorzy Wschodu' jest zwieńczeniem tegorocznej edycji projektu pod tą samą nazwą. Powstał on, aby rozwijać i promować region pogranicza polsko-białorusko-ukraińskiego, a jego główne założenie opiera się na ustanowieniu ponadregionalnej platformy współpracy, która zapewni realizację wspólnych interesów społecznych, gospodarczych i kulturowych.

Do tytułu 'Ambasadora Wschodu' nominowano łącznie 13 podmiotów w czterech kategoriach: biznes, turystyka, samorząd i projekt.

Statuetki Ambasadorów Wschodu stanowią wyróżnienie dla podmiotów i osób działających na rzecz rozwoju i promocji szeroko rozumianego Wschodu. Współpraca transgraniczna, efektywne wykorzystanie potencjału ludzkiego, gospodarczego i turystycznego regionu oraz działania promocyjne – to kryteria, które miały szczególne znaczenie dla ocen Kapituły, składającej się z przedstawicieli instytucji zajmujących się szeroko pojmowanym tematem pogranicza polsko-białorusko-ukraińskiego oraz magazynu Kraina Bugu.

Link do relacji z gali:

Zdjęcia:
Bartek Kosiński/Kraina Bugu
Tomek Gębka/UG Wisznice

sponsorzy