10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskie

Kabarety, konkursy dla dzieci i koncerty to tylko kilka z wielu atrakcji, które czekały na mieszkańców Lublina i całego województwa w czwartek 1 maja na Placu Zamkowym w Lublinie. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zorganizował piknik z okazji 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Już od godziny 11 na placu Zamkowym trwały konkursy i atrakcje dla dzieci. Można było wygrać wejściówki do zoo, lot balonem, bilety na przejazd Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową, a dla miłośników sportu, miesięczne karnety na fitness i siłownię. Od godz. 12.30 zaprezentowano pokazy ratownictwa medycznego z udziałem m.in. straży pożarnej. W między czasie zaśpiewała Magda Welc. O 15.30 władze Lublina pokroiły tort dla tysiąca osób. Na scenie zobaczyć można było także tancerzy z grupy Spectrum z Domu Kultury "Czechów".

W namiotach natomiast zaprezentowali się ci, którzy uzyskali największe wsparcie z unijnych funduszy. Jednym z gości była Dolina Zielawy. Gminy partnerskie wchodzące w skład DZ przygotowały wiele atrakcji. Fotobudka cieszyła się największym powodzeniem. Każdy kto miał ochotę mógł zrobić pamiątkowe zdjęcia z gadżetami DZ. Zaprezentowano również produkty regionalne m.in. sękacza podlaskiego oraz zioła uprawiane w Dolinie Zielawy. Odbyła się też degustacja ekologicznego 100% soku z regionalnych jabłek.

Na koniec dnia organizatorzy przewidzieli występy kabaretu Świerszczy-chrząszcz i zespołu Pawkin. O godz. 20 zagrała gwiazda wieczoru, zespół Bracia. Koncerty zakończy pokaz fire show. Jednakże nie był to koniec, bowiem na finał imprezy przewidziano wielki koncert na dziedzińcu lubelskiego Zamku. Zabrzmiała IX symfonia Ludwika van Beethovena, której częścią jest "Oda do radości". Nie przypadkiem, bo warto zaznaczyć, że od 1986 roku jest to hymn Unii Europejskiej.

Galeria >>>>>>>

sponsorzy