Sukces naszych uczennic!

W dniach 2 – 7 czerwca 2014 roku dwie uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Finale II Międzynarodowego konkursu Młodych Recytatorów „ Живая классика" w Moskwie.
Na finał przybyło 66 uczestników z 22 krajów z całego świata. Polskę reprezentowały trzy uczennice, które otrzymały nagrodę Grand Prix na Etapie Ogólnopolskim w/w konkursu. Są to: Olga Koprianiuk kl. Vb, Karolina Cegłowska kl. VI ( uczennice naszej szkoły) oraz Małgorzata Wawszczak kl. VI ( ze szkoły we Frampolu).
W nagrodę dziewczynki wraz z opiekunem i zarazem nauczycielem języka rosyjskiego panią Elżbietą Szypulską poleciały samolotem do Moskwy. Wszyscy uczestnicy tegorocznego konkursu mieszkali w 17 – piętrowym 3 - gwiazdkowym hotelu Oriekhovo.
Już następnego dnia po przybyciu do stolicy uczennice zwiedziły Kreml i Sobór Wasilija Błażennago.
W czasie tygodniowego pobytu młodzi recytatorzy odbyli wiele ciekawych wycieczek po mieście, zwiedzili między innymi Kreml, Planetarium, Galerię Trietiakowską – jedno z najsłynniejszych muzeów, obejrzeli pokaz robotów, dwukrotnie byli w Auaparku Kva-kva i odbyli rejs po rzece Moskwie.
Podczas II Finału międzynarodowego Konkursu Młodych Recytatorów „Живая классика" wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody: telefony firmy Rossinoore oraz medale.
Dużą niespodzianką była podróż metrem i oglądanie najpiękniejszych stacji. Stolica Rosji jako jedna z największych aglomeracji miejskich na świecie zrobiła na nich ogromne wrażenie. Dziewczęta na długo zachowają w pamięci tę niezwykłą wycieczkę.
Jeszcze raz gratulujemy dziewczętom i ich opiekunom ogromnego sukcesu!!!

Fotorelacja z pobytu :)

sponsorzy