Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Wisznicach

Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku po 123 latach zaborów. Z tej okazji co roku, 11 listopada odbywają się w kraju uroczystości patriotyczne.

Wisznickie obchody zainaugurował uroczysty przemarsz główną ulicą Wisznic. Następnie przy pomniku w centrum Wisznic delegacje samorządu, szkół z terenu gminy, stowarzyszeń i partii politycznych złożyły wieńce, a Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan odczytał apel pamięci, odśpiewano także hymn. Oficjalnym wystąpieniom towarzyszył program artystyczny przygotowany przez Chór dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach pod kierownictwem Pani Małgorzaty Cegłowskiej. Chór zaśpiewał dwa utwory patriotyczne: "Legiony" oraz "Dziś idę walczyć, Mamo!".  W kościele parafialnym w Wisznicach sprawowana była msza święta w intencji Ojczyzny. Po zakończeniu nabożeństwa w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach odbył się koncert pieśni patriotycznych pn. "Viva Polonia!". W ramach oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości gościliśmy w Wisznicach delegacje przedstawicieli Wojska Polskiego. Przy pomniku w centrum Wisznic można było obejrzeć pojazd wojskowy, którym przyjechali żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w wydarzeniu, delegacjom stowarzyszeń i instytucji za służbę, dziękujemy Chórowi ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach za uświetnienie uroczystości występem patriotycznym, strażakom OSP za ich zaangażowanie i pracę przy organizacji wydarzenia, druhowi Andrzejowi Semeniukowi za poprowadzenie oficjalnej części wydarzenia, dziękujemy księdzu proboszczowi za mszę w intencji Ojczyzny, żołnierzom 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej za przybycie i uatrakcyjnienie tego dnia, młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach za obecność i wartę honorową przy pomniku, dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury za koordynację nad całością oraz wszystkim tym, którzy wzięli udział w organizacji tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Wisznicach.

G A L E R I A

Zdjęcia wykonała odbywająca praktyki zawodowe w UG Wisznice Magdalena Pudlak.

 

 

sponsorzy