Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W dniu 5 czerwca 2022 r. na stadionie sportowym w Sławatyczach odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, w których udział wzięły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gmin: Sławatycze, Tuczna, Piszczac, Kodeń, Wisznice, Łomazy, Rossosz i Sosnówka. Łącznie w zawodach z wszystkich gmin wzięło udział 26 drużyn męskich i 6 drużyn żeńskich.

Zawody poprzedziła zbiórka druhen i druhów. Wójt Gminy Sławatycze a jednocześnie Prezes Gminnego Oddziału Ochotniczych Straży Pożarnych przyjął meldunek, przywitał zaproszonych gości oraz oficjalnie otworzył sportowo-strażacką rywalizację. Rywalizacja rozpoczęła się od sztafety pożarniczej. Po zakończeniu sztafety drużyny przygotowywały się do następnej konkurencji, którą były ćwiczenia bojowe. Licznie zgromadzona publiczność dopingowała wszystkich zawodników. Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Naszym drużynom puchary, dyplomy i nagrody wręczali Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan, Prezes Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Wisznicach druh Andrzej Semeniuk i pracownik Urzędu Gminy Wisznice ds. p.poż. Dorota Nowosielska. 

Poniżej wyniki zmagań poszczególnych jednostek OSP Gminy Wisznice:

Drużyny Kobiece:

I miejsce – OSP Polubicze

Drużyny Męskie:

I miejsce – OSP Horodyszcze

II miejsce – OSP Polubicze

III miejsce – OSP Łyniew

IV miejsce – OSP Ratajewicze

Wszystkim drużynom, które wzięły udział w zawodach serdecznie gratulujemy. Zwycięzcom życzymy powodzenia na zawodach powiatowych, które odbędą się 19 czerwca 2022 r. w Konstantynowie. Na zakończenie  składamy podziękowania wszystkim, którzy byli wsparciem i pomocą w organizacji tegorocznych zawodów.

 

sponsorzy