Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Polubiczach

Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Polubiczach już za nami. W Niedzielę, 21 listopada br. odbyła się kolejna edycja wydarzenia. W przeglądzie uczestniczyło 9 zespołów śpiewaczych oraz 1 chór z powiatu bialskiego:

ZESPÓŁ ŚPIEWACZY ,,Tęcza”,
ZESPÓŁ ŚPIEWACZY  ,,Polesie”,
CHÓR ,,W Dubicy”,
Szkolny zespół muzyczny ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Horodyszczu,
ZESPÓŁ  ,,Marysieńki”,
ZESPÓŁ ,,Luteńka”,
ZESPÓŁ ,,Korniczanie”,
ZESPÓŁ ,,KGW Polubicze”,
ZESPÓŁ ,,Melizmat”,
ZESPÓŁ ,,Sąsiadeczki”.
 

Pierwsza część wydarzenia, dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Dariusza Radzikowskiego odbyła się w Kościele Parafialnym p.w. Św. Jana Ewangelisty w Polubiczach. Był to powrót do korzeni przeglądu, ponieważ pieśni Maryjne podczas pierwszych edycji wydarzenia odbywały się właśnie w polubickim Kościele Parafialnym, w kolejnych edycjach całość przeglądów została przeniesiona do Świetlicy Wiejskiej w Polubiczach. Druga część tegorocznego przeglądu tradycyjnie odbyła się w Świetlicy, tam oficjalnie gości powitała prowadząca wydarzenie, Dyrektor GOKiO Wisznice Elżbieta Sokołowska. Głos zabrał także Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan, który podziękował wszystkim za przybycie i za zaangażowanie w propagowanie kultury ludowej. Następnie każdy z zespołów zaprezentował jedną pieśń ludową. 

Pisząc o spotkaniu nie sposób nie wspomnieć o Kole Gospodyń Wiejskich w Polubiczach, dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu wydarzenie zawsze nabiera wyjątkowości. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Polubiczach przygotowały poczęstunek dla wszystkich uczestników przeglądu. Zawsze z uśmiechem witają gości i są duszą tego wydarzenia. Serdecznie im za to dziękujemy! 

Organizatorem Powiatowego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Polubiczach jest Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz Gmina Wisznice. Sponsorem tegorocznego przeglądu była Firma Kojpasz - Tadeusz Kossowski. Także serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. 

G A L E R I A 

Zdjęcia: UG Wisznice 

 

sponsorzy