Gmina Wisznice i Wójt Piotr Dragan - na podium rankingu "Perły Samorządu 2021"

12 maja rozstrzygnięto ranking "Perły Samorządu 2021" Dziennika Gazety Prawnej, w ramach którego wybrano najlepsze samorządy oraz włodarzy w Polsce. W tym roku kongres odbył się w formie telekonferencji.

Z radością informujemy, że podczas IX Rankingu Perły Samorządu 2021, Gmina Wisznice zajęła III miejsce w kategorii gmina wiejska powyżej 5 tys. mieszkańców, a Wójt Piotr Dragan został drugim Najlepszym Włodarzem w kategorii gmina wiejska powyżej 5 tys. mieszkańców.

Uznanie ogólnopolskiej kapituły to ogromne wyróżnienie oraz motywacja do dalszego działania.

Gmina została oceniona w obszarach: gospodarka (inwestycje), edukacja, zdrowie i opieka, cyfryzacja, środowisko, które naturalnie nawiązują także do sytuacji związanej z pandemią, finansami oraz społeczną odpowiedzialnością (ESG).

Włodarz został wyróżniony za dobre reprezentowanie gminy na forum publicznym, skuteczne zabieganie o poparcie dla jej planów, efektywną organizację pracy urzędu i zaangażowanie w inicjatywy lokalnej społeczności.

Miano Pereł Samorządu trafia do tych włodarzy, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale również w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych. Nagradzane są samorządy wyróżniające się jakością zarządzania i jakością życia mieszkańców.

Metodologia Rankingu Perły Samorządu opracowana jest przez PwC Polska, partnera merytorycznego projektu. Finalny kształt rankingu powstaje na podstawie opracowanego zestawu pytań i wskaźników. Członkowie kapituły przyznają punkty za odpowiedzi na pytania otwarte, które po zsumowaniu z punktacją wskaźnikową pozwalają na wyłonienie zwycięzców. Oceniano działania podejmowane w 2020 roku.

Ranking Perły Samorządu jest projektem, który bada rzeczywistość w sposób jak najbardziej obiektywny, aby na jego podstawie móc wyciągnąć wnioski  z oceny rzeczywistości, poprawić efektywność działania, dostarczać jak najlepsze usługi publiczne i jak najlepiej wydawać pieniądze publiczne.

Kongres Perły Samorządu został zorganizowany przez Dziennik Gazeta Prawna i Miasto Gdynia. Partnerem merytorycznym rankingu jest PwC Polska.

Galę Rankingu Perły Samorządu można obejrzeć na stronie gazetaprawna.pl >> https://www.facebook.com/watch/live/?v=543409013323628&ref=watch_permalink (link otwiera się w nowej zakładce)

 

sponsorzy