DODATKOWE ŚRODKI NA WDRAŻANIE LOKLANEJ STRATEGII ROZWOJU BLGD

 

W związku ze zmianami w PROW 2014-2020 Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania po raz kolejny staje przed możliwością zwiększenia dotychczasowego budżetu na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju. Dzięki wydłużeniu okresu programowania Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nakreśliło zasady podziału dodatkowej alokacji środków dla działania z zakresu inicjatywy LEADER wynoszącej ogółem 179 673 110 euro.
 
Wartość o jaką będą mogły ubiegać się poszczególne Lokalne Grupy Działania uzależniona jest od dotychczasowego poziomu realizacji LSR. Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania na dzień
28 luty 2021r. osiągnęła poziom ponad 95% podpisanych umów, dlatego będzie mogła liczyć na dodatkowe ponad 3 mln zł, z czego warunkiem koniecznym jest przeznaczenie minimum 35% tych środków na premie z zakresu rozpoczęcia działalności gospodarczej.
 
Obecnie Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania rozpoczyna pracę nad zmianą Lokalnej Strategii Rozwoju, w związku z czym zaprasza do udziału w aktualizacji Strategii poprzez udział
w konsultacjach społecznych wszystkie zainteresowane tematem osoby. Zwracamy się z prośbą do Państwa o propozycję wskazanie kierunku wykorzystania dodatkowych środków, poprzez wypełnienie i wysłanie ankiety uwag, która dostępna jest do pobrania na stronie internetowej http://blgd.eu/.../dodatkowe-srodki-na-wdrazanie.../ na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Czas trwania konsultacji – 21 maja 2021r.
 
sponsorzy