Narodowy Spis Powszechny 2021 – w kwietniu spisujemy się tylko zdalnie!

Narodowy Spis Powszechny 2021 – w kwietniu spisujemy się tylko zdalnie!

Informujemy, iż zgodnie z decyzją Głównego Urzędu Statystycznego Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który wystartował 1 kwietnia 2021 r. do końca miesiąca można realizować tylko i wyłącznie w formie zdalnej – za pomocą dedykowanej aplikacji https://demo.spis.gov.pl/#/login?redirect=%2Fobligations lub infolinii: 22 279 99 99. W przypadku wybrania opcji spisania się przez infolinię – możemy wybrać dogodny dla nas termin spisu – wystarczy zadzwonić i się umówić na oddzwonienie pracownika infolinii.

W tym okresie (01.04.2021 r. – 30.04.2021 r) rachmistrzowie nie będą dzwonić do osób fizycznych w celu przeprowadzenia spisu i pozyskania danych, ponieważ rozpoczęcie telefonicznej pracy przez rachmistrzów w związku z sytuacją epidemiologiczną zaplanowane jest na dzień 4 maja br., zaś wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

W związku z tym apelujemy o czujność i rozwagę w przypadku, gdy ktoś do Państwa w najbliższym czasie (do 30.04.2021 r.) zadzwoni lub przyjdzie i będzie się podawał za rachmistrza realizującego wywiad spisowy na zlecenie GUS – może to być próba oszustwa lub wyłudzenia danych, dlatego takiej osobie nie podawajmy żadnych swoich danych. Tożsamość rachmistrza możemy sprawdzić pod nr infolinii 22 279 99 99

Jednocześnie informujemy, że w Urzędzie Gminy Wisznice w sali konferencyjnej zostało przygotowane stanowisko komputerowe do samospisu internetowego, z którego można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu. W razie problemów z obsługą komputera zapewniamy wsparcie przeszkolonego pracownika. Zachęcamy do wcześniejszego umówienia wizyty pod nr 83 378 20 11 lub 83 378 20 01.

Będziemy na bieżąco Państwa informować o wszystkich kwestiach związanych z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, a niebawem przedstawimy również rachmistrzów realizujących spis w gminie Wisznice wraz z numerami telefonów, spod których będą się z Państwem kontaktować.

Więcej informacji na stronie internetowej spis.gov.pl.

#spiszsię #NSP2021 #LiczySięKażdy #GUS #LiczymySięDlaPolski

 

sponsorzy