Budowa sieci światłowodowej w naszej gminie

W związku z licznymi pytaniami, jakie pojawiają się w ostatnim czasie, dotyczącymi budowy sieci światłowodowej na terenie naszej gminy przekazujemy informacje dotyczące niniejszej inwestycji, dodatkowo informujemy, iż Gmina Wisznice nie jest inwestorem budowy światłowodu.

Program Operacyjny Polska Cyfrowa to projekt, którego celem jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szerokopasmowego internetu. Dodatkowo zapewnia użytkownikom końcowym (m.in. wskazanym placówkom edukacyjnym) dostęp do sieci światłowodowej o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Wybudowana sieć będzie mieć charakter otwarty, tzn. że wszyscy operatorzy, również lokalni, będą mogli skorzystać z nowoczesnej infrastruktury, oferując tam swoje usługi.

Inwestorem i beneficjentem przedsięwzięcia jest firma FIBEE IV. Natomiast operatorem otwartej sieci światłowodowej jest firma INEA (FIBREHOST). To właśnie dzięki ich współpracy z wieloma dostawcami usług, możliwe będzie skorzystanie z szerokiego wachlarza usług.

W pierwszej części budowa sieci światłowodowej oraz dostęp do internetu ruszy w następujących miejscowościach Gminy Wisznice: Dubica Dolna, Dubica Górna, Wisznice, Wisznice-Kolonia.

W kolejnej części: Curyn, Horodyszcze, Wisznice, Wisznice-Kolonia, Wygoda, Zacisze.

Wszystkich mieszkańców, którzy chcą sprawdzić, czy ich adres jest objęty projektem i uzyska dostęp do usług światłowodowych, zapraszamy na stronę: getfibre.pl

W sprawie przyłączenia się do sieci światłowodowej oraz w sprawie pytań, należy kontaktować się bezpośrednio z Fibee poprzez wypełnienie formularza kontaktowego na stronie- https://www.fibee.pl/kontakt lub poprzez infolinię +48 22 247 77 01

Kontakt do operatora sieci światłowodowej INEA poprzez infolinię +48 61 222 22 22

 

 

sponsorzy