Fundusz Stypendialny Powiatu Bialskiego

Po raz kolejny Stowarzyszenie „Razem dla Wisznic” we współpracy z lokalnymi samorządami i organizacjami pozarządowymi stworzyło Fundusz Stypendialny Powiatu Bialskiego. W tym roku dzięki finasowaniu z Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości mamy zamiar przyznać minimum 12 stypendiów o łącznej wartości 60 000 zł dla maturzystów z powiatu bialskiego rozpoczynających naukę na studiach.

Warunkami koniecznymi oprócz rozpoczęcia nauki na uczelni wyższej w roku akademickim 2020/2021 jest:

     - zamieszkiwanie na terenie powiatu bialskiego

     - wysoki wynik na maturze

     - spełnienie kryterium dochodowego (maksymalnie 1820 zł brutto na osobę w rodzinie)

W pierwszej kolejności 12 stypendiów zostanie rozdysponowanych przez rekomendacje organizacji lokalnych z terenu powiatu bialskiego. Rekomendacje będą mogli uzyskać kandydaci zamieszkujący gminy: Wisznice, Sosnówka, Terespol, miasto Terespol, Zalesie, Rokitno, Kodeń, Leśna Podlaska, Drelów oraz miasto Międzyrzec Podlaski.

Warunkiem otrzymania rekomendacji będzie przedstawienie swoich osiągnięć i pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz planu pracy do realizacji po otrzymaniu stypendium. Zależy nam w pierwszej kolejności na osobach pracujących społecznie oraz budujących lokalne społeczeństwo obywatelskie.

Kandydaci będą mogli składać dokumenty do 8 września 2020 r do godz. 16:00 wyłącznie elektronicznie. Wypełniony i podpisany formularz będzie należało wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wraz z formularzem należy przesłać:

     - kopię świadectwa maturalnego

     - potwierdzenie przyjęcia na studia

     - dokumenty zaświadczające o dochodzie rodziny zgodnie ze standardowymi wytycznymi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Do 10 września lokalne komisje stypendialne wybiorą stypendystów i przekażą wyniki do wiadomości publicznej.          

Kandydaci, którzy nie otrzymają rekomendacji oraz z pozostałych gmin powiatu bialskiego będą mogli wziąć udział w programie jeżeli spełniają jeden z dodatkowych poniższych warunków:

     - pochodzą z rodziny byłych pracowników PGR (minimum 2 lata), fakt ten będzie należało potwierdzić w Oddziale Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

     - są laureatami finałowego etapu olimpiady przedmiotowej

     - są członkami rodziny wielodzietnej (minimum troje dzieci mających mniej niż 18 lat lub mniej niż 25 lat jeżeli uczą się lub studiują)

     - są wychowankami rodziny zastępczej lub państwowego domu dziecka

Kandydaci będą musieli zarejestrować się w systemie elektronicznym Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości pod adresem: https://nw.stypendia-pomostowe.pl/ do 14 września 2020 r do godz.16:00. Tą samą czynność będą musieli wykonać kandydaci, którzy otrzymają rekomendację organizacji lokalnych. Do 24 września oryginały dokumentów będą musiały zostać wysłane do Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

Bliźniaczy program na terenie gminy Sławatycze prowadzi Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Sławatycze.

Stypendyście będą mieli wypłacane stypendium przez cały pierwszy rok studiów w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

W przypadku pytań proszę kontaktować się z panem Danielem Draganem na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pliki do pobrania: FORMULARZ

 

sponsorzy