Festiwal Muzyki Pogranicza 4-5 lipca

unia neg   pl-by-ua   euroregion

 

Mikroprojekt pt. „Gdzie bije źródło…Kultura muzyczna pogranicza Polski i Białorusi” realizowany jest przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej
Polska – Białoruś – Ukraina 2007 – 2013
Projekt Parasolowy pt. „Kultura pogranicza pomostem integracji społeczności lokalnych w Euroregionie Bug

 

Festiwal Muzyki Pogranicza

Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach zaprasza na Festiwal Muzyki Pogranicza 4-5 lipca w Wisznicach na stadionie sportowym. Impreza jest podsumowaniem projektu pt. „Gdzie bije źródło...- Kultura muzyczna pogranicza Polski i Białorusi"
W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury na Konferencję naukową polsko-białoruską, będąca podsumowaniem prac badawczych naukowców. Podczas konferencji odbędzie się promocja publikacji wydanej przez GOK i O Wisznice wspólnie z UMCS Lublin i Uniwersytetem Brzeskim. Natomiast po południu na stadionie sportowym odbędzie się przegląd młodzieżowych zespołów muzycznych polskich i białoruskich, a także na koncert zespołu 4 EVER . W niedzielę kolejny dzień z folkiem i folklorem międzynarodowym. Wystąpią między innymi zespoły z Czernskiego Sowietu. Oddziału Kultury Rejonu Brzeskiego. Organizatorzy przewidzieli atrakcje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wieczorem na scenie wystąpi gwiazda imprezy Kasia Kowalska.
Impreza została objęta honorowym patronatem Sławomira Sosnowskiego Marszałka Województwa Lubelskiego.
Bezpośrednia relację z imprezy będzie można obejrzeć na stronie www.wisznice.pl

 

sponsorzy