Otwarcie Komisariatu Policji w Wisznicach

22 października 2019 r. uroczyście otwarto nowy Komisariat Policji w Wisznicach, pod budowę którego działkę przekazała Gmina Wisznice. Nowy budynek powstał w pobliżu siedzib Domu Kultury i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Komisariat to ponad 600 mkw. powierzchni, są tu pomieszczenia biurowe, socjalne, ale też siłownia dla funkcjonariuszy. Obecnie w komisariacie służy 28 policjantów. Jego terytorialny zasięg to sześć gmin. Dotychczasowa siedziba nie spełniała obowiązujących wymogów dotyczących standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych, jakie powinny być zachowane w obiektach służbowych policji. Budynek był w fatalnym stanie, nie nadawał się do rozbudowy. Gmina Wisznice oprócz przekazanej działki, pomogła również wymiernie, przekazując środki finansowe podczas budowy. Obiekt wybudowała firma Budomex z Białej Podlaskiej. Policja finansowała to z własnych środków. Wszystko w ramach programu modernizacji służb mundurowych.

Symboliczne klucze do Komisariatu Komendantowi przekazał Sylwester Tułajew - Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

G A L E R I A

Zdjęcia: UG Wisznice

sponsorzy