100-lecie Parafii w Horodyszczu

Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Horodyszczu 28 czerwca 2019 r. świętowała 100-lecie swojego istnienia.

Z tej okazji w miniony Piątek parafia gościła wiele osobistości min. Biskupa Diecezji Siedleckiej - Kazimierza Gurdę, który poprowadził Jubileuszową Mszę Świętą oraz wielu księży parafii ościennych oraz tych zaprzyjaźnionych z tutejszą parafią. Na uroczystość przybyli także Wicewojewoda Lubelski - Robert Gmitruczuk, delegacja samorządu Gminy Wisznice na czele w Wójtem - Piotrem Draganem oraz mieszkańcy parafii. Po uroczystej Mszy Świętej Proboszcz parafii - Ks. Andrzej Głasek zaprosił na wspólne świętowanie jubileuszu do Domu Kultury w Horodyszczu, gdzie wspólnie z Proboszczem gospodarzem dalszych obchodów było Koło Gospodyń Wiejskich w Horodyszczu.

Parafia erygowana została w 1919 r. Obecny kościół parafialny jest murowany, wybudowany w latach 1986-1990, staraniem ks. Piotra Zabielskiego. Konsekrowany w 1990 roku przez biskupa Jana Mazura, mieści się przy ulicy Kościelnej. Terytorium parafii obejmuje miejscowość Horodyszcze.

G A L E R I A

Zdjęcia: UG Wisznice

sponsorzy