Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach

Ogólnopolska akcja społeczna - Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach - jest odpowiedzią na zagrożenia które mogą spotkać nas i nasze dzieci podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.
W pierwszej odsłonie pod tytułem ”Widoczni biegacze” zrealizowane zostały dwa filmy, 30 sekundowy spot
https://www.youtube.com/watch?v=WY4RnVotRF0
oraz dłuższy 3 minutowy film
https://www.youtube.com/watch?v=YlO6piUVPsU
Przedstawione w nich zostały niebezpieczeństwa wynikające z niedostatecznego oznakowania przy użyciu elementów odblaskowych lub świetlnych niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Na filmach niewidoczne są nieprawidłowo lub zupełnie nieoznakowane osoby w trakcie biegu w warunkach niedostatecznej widoczności, oraz w celu porównania bardzo widoczne osoby prawidłowo oznakowane.
Użycie elementów odblaskowych oraz świetlnych, umożliwiło zauważenie osób znajdujących się na drodze z odległości kilkuset metrów, natomiast nieoznakowanych z odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów, co w zdecydowany sposób wpływa na możliwość podjęcia prawidłowej reakcji przez kierującego pojazdem i uniknięcie potrącenia osoby znajdującej się na drodze.
Akcja - Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach - została objęta HONOROWYM PATRONATEM  Krajowego Duszpasterza Kierowców. http://www.duszpasterstwokierowcow.pl/?pl_patronat-honorowy,173

 
INFORMACJA PRAWNA:
Twórcy, pomysłodawcy, realizatorzy i wykonawcy akcji zezwalają na pobieranie, publikację, kopiowanie materiałów zgodnie z założeniem i intencją akcji społecznej.

sponsorzy