Konkurs wiedzy o życiu i twórczości J. I. Kraszewskiego

W Szkole Podstawowej im. „J. I. Kraszewskiego” w Wisznicach zorganizowano międzyszkolny konkurs wiedzy pn. „Józef Ignacy Kraszewski – człowiek nieprzeciętny o interdyscyplinarnych zainteresowaniach”, który uświetnił Dzień Patrona Szkoły. Konkurs odbył się 25 kwietnia br. pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Wisznice, Piotra Dragana.  Aby przybliżyć twórczość Józefa Ignacego Kraszewskiego przygotowano inscenizację „O królewnie czarodziejce” opartą na fragmencie „Starej baśni”. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy III a oraz klas piątych i szóstych. Na scenie pojawiło się też dwoje Rodziców. Widzowie obejrzeli sztukę w wielkim skupieniu. 

Kolejna część uroczystości była bardzo emocjonująca. Siedem trzyosobowych zespołów chwaliło się swoją wiedzą o życiu i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego. Uczniowie zmagali się z siedmioma zadaniami, niektóre wykonywali indywidualnie, inne  - grupowo. Poziom był bardzo wyrównany. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dubicy przyjechała w składzie: Maja Turkiewicz z kl. IV, Dominika Osypiuk z kl. Vi Katarzyna Iwaszko również z kl. V. Młodzież pracowała z P. Barbarą Pawlukiewicz – Niedbalską. Dziewczęta zajęły VII miejsce. Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. księdza Jana Twardowskiego  w Horodyszczu przybyła w składzie: Agnieszka Daszczuk z kl. VI, Marta Klimiuk z kl. V i Weronika Suzonowicz z kl. IV. Grupą opiekowała się P. Danuta Pyrkosz. Uczennice uplasowały się na wysokim II miejscu. Szkoła Podstawowa w Motwicy była reprezentowana przez Klaudię Kuźmiuk z kl. IV, Agatę Żołek z kl. V i Jakuba Mikulskiego z kl. VI. Młodzież pracowała z P. Wiesławą Pękajło i zajęła III miejsce. W składzie zespołu ze Szkoły Podstawowej  im. K. Makuszyńskiego w Piszczacu znaleźli się uczniowie klasy Vb: Maciej Nestorowicz, Julia Zaremba i Natalia Guz. Opiekun grupy to P. Lucyna Hołownia. Uczniowie zajęli IV miejsce i uzyskali  wyróżnienie. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Polubiczach to: Aleksandra Melnik z kl. IV, Patrycja Patrejko z kl. V i Katarzyna Melnik z kl. VI. Uczniowie przygotowywali się z P. Lucyną Szajdą i uplasowali się na V miejscu. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce przybyła w składzie: Daria Jeruzalska, Kinga Martychowiec, Szymon Skrzyński. Wszyscy są uczniami kl. IV i pracowali z P. Krystyną Pawlik. Zajęli VI miejsce. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy Va: Magdalena Dragan i Martyna Gromysz oraz Klaudia Niczyporuk z kl. Vb. Dziewczęta wygrały rywalizację.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: Pani Alina Maniowiec – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Kajetana Kraszewskiego w Wisznicach, Pani Helena Petruczynik – Kochan – emerytowany nauczyciel języka polskiego, Pani  Krystyna Wiczuk – przewodnicząca zespołu oświaty w Radzie Gminy Wisznice i uczennica kl. VIb, Agata Łaska, która wraz z dwiema koleżankami wygrała w Lublinie 20 marca br. międzyszkolny konkurs o życiu i twórczości J.I. Kraszewskiego. Sponsorem nagród w konkursie była gmina Wisznice.

GALERIA ------------------>

 

 

 

sponsorzy