Konkurs zakończony – nagrody rozdane

Dobiegła końca 4 edycja konkursu na Najbardziej Zadbaną Posesję. Mieszkańcy Wygody gm. Wisznice zgłosili do konkursu 9 posesji. Komisja konkursowa dokonała 3 przeglądów i oceniła bogactwo form zagospodarowania posesji. Na szczególną uwagę zasługują: wypielęgnowane ogródki kwiatowe, fantazyjnie wystrzyżone trawniki, pięknie utrzymane i przycięte ozdobne krzewy, od wielu lat wzbogacane z gustem kompozycje krzewów i drzew iglastych, zadbane drzewa i krzewy owocowe oraz warzywniki wzbogacające domowe spiżarnie i fundusze rodzinne.

Ważnym kryterium w ocenie posesji była mała architektura ułatwiająca organizację wypoczynku na świeżym powietrzu dla domowników. Funkcję tę świetnie spełniały altany, tarasy, odpowiednio wydzielone i umeblowane miejsca pod drzewami.

Konkurs zmobilizował do starań o swoją posesję nie tylko jego uczestników. Pokazał jak wiele można zrobić dla poprawy estetyki swojego otoczenia bez większych nakładów finansowych. Wystarczy dobry pomysł, chęci i trochę własnej pracy.

Nagroda główna exequo trafiła do rąk Małgorzaty i Stanisława Darczuków oraz Marzanny i Mieczysława Zawadzkich.

Wyróżnienia otrzymali Helena i Ryszard Petruczynikowie oraz Wiesława i Tadeusz Parchomiukowie.

Nagrody ufundowali: Bank Spółdzielczy w Wisznicach, Renata Sokołowska-Żelazowska Ośrodek Szkolenia Kierowców, Marta i Andrzej Jaroszewiczowie Foto-Studio,Janusz Bandzerewicz Sklep Artytkuły Spożywcze, Piotr Bochno PHU Gryf.

Nagrody – pamiątkowe puchary i dyplomy – zostały wręczone uczestnikom konkursu w czasie Dożynek Gminnych w Dubicy 12 września 2010.

Komisja konkursowa składa serdeczne podziękowania uczestnikom konkursu za pracę na rzecz poprawienia wizerunku swojej miejscowości oraz fundatorom nagród i zachęca wszystkich mieszkańców Gminy Wisznice do udziału w konkursach organizowanych na jej terenie.

HPK

sponsorzy