Szlachetna Paczka w naszej gminie!!!


szlachetna-paczkaSzlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W Szlachetnej Paczce biorą udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach. Zdobyli się oni na odwagę aby pomóc rodzinom najbardziej potrzebującym w naszej gminie. Ich zadaniem jest dojechanie do takich rodzin,  przeprowadzenie z nimi wywiadu  w którym  dowiedzą się czego potrzebuje najbardziej dana rodzina. Następnie tworzą opis takiej rodziny i wprowadzają go na stronę Szlachetnej Paczki szukając darczyńcy  który  zasponsoruje produkty żywnościowe, odzież i inne artykuły.

Komu pomaga Szlachetna Paczka?

Mamy doświadczenie w pomaganiu: wiemy, że biedę - tak, jak chorobę - trzeba zdiagnozować. By nasza pomoc była jeszcze bardziej skuteczna opracowaliśmy kryteria Pomocy - zjawiska, które znacząco utrudniają sytuację wielu rodzin. Tak właśnie chcemy pomagać w Szlachetnej Paczce: reagując na konkretne potrzeby. Bo taka pomoc ma sens.

Poznaj kryteria, którymi się kierujemy:                     

  • Chore dziecko
  • Rodzina wielodzietna
  • Starość
  • Niepełnosprawność
  • Nieszczęśliwy wypadek
  • Bieda.

Pomóż nam dotrzeć do osób dotkniętych biedą i przekazać dla nich mądrą pomoc, która odpowiada na ich potrzeby. Wesprzyj Szlachetną Paczkę - dokonaj wpłaty online. Każda suma ma znaczenie.

Strona internetowa: www.szlachetnapaczka.pl

Osoby zainteresowane kierujemy również do LO Wisznice do pani Anny Romanowicz.

Uczniowie LO Wisznice

sponsorzy