Patriotyczna gmina

X Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej – Tuczna 2010 to impreza, podczas której profesjonalnie zaprezentowały się Chóry i talenty wokalne z naszej gminy.

I miejsce zajął Chór Radość” z Wisznic – dyrygent Joanna Gromysz, III miejsce zajął Chór „Aster”, natomiast wyróżnienie zdobył Chór „Polesie”, dyrygentem obydwu chórów jest Jakub Iwanejko. W kategorii młodzież ze szkół gimnazjalnych i średnich I miejsce zajęła Marta Kononiuk - instruktorem muzycznym Marty jest również Jakub Iwanejko. III miejsce zdobył zespół młodzieżowy z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach – instruktor muzyczny Grzegorz Kulicki.

Pasmo sukcesów w naszej gminie spłynęło nie tylko na artystów, ale również na dyrygentów, ponieważ takie wyniki są podsumowaniem wspólnej pasji oraz wielogodzinnej pracy.

Festiwal Pieśni Patriotycznej jest wspaniałym sposobem pielęgnowania kulturowego dziedzictwa kraju i regionu, jest też niepowtarzalnym momentem do zaprezentowania działalności chórów i zespołów wokalnych.

Jolanta Kwiatek

sponsorzy