III Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ukraińskiej

Centrum Kultury w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłaszają III Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ukraińskiej we współorganizacji z Europejskim Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów, Zakładem Filologii Ukraińskiej UMCS w Lublinie i Towarzystwem Ukraińskim w Lublinie, pod Patronatem Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie.

Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach organizuje eliminacje gminne do Konkursu Ogólnopolskiego.

Warunkiem udziału jest przygotowanie repertuaru z zakresu literatury ukraińskiej w języku polskim lub ukraińskim.

Zgłoszenie odbywa się poprzez złożenie karty uczestnika (do pobrania poniżej) w Gminnym Ośrodku Kultury w Wisznicach do 9 marca 2011 r. W Konkursie uczestniczyć mogą: młodzież szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i starsi (również dorośli).

Gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej przeprowadzone będą w formie turnieju 11 marca 2011 r. o godz. 1200 na sali widowiskowej GOK. Repertuar uczestników obejmuje 2 utwory poetyckie w całości lub fragmentach lub 1 utwór poetycki i fragment prozy z literatury ukraińskiej prezentowane w języku polskim lub ukraińskim. Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 6 minut.

Jeżeli uczestnik  ma problemy z dostępem odpowiedniej literatury, służymy pomocą w doborze repertuaru. Proszę się zgłaszać do Jolanty Kwiatek (budynek GOK).

{phocadownload view=file|id=275|text=Karta uczestnika|target=s}

sponsorzy