Liczymy się z rakiem po raz drugi

Nie poddawaj się! Walcz! To podstawowe przesłanie kampanii „policzmy się rakiem". Wzywamy wszystkich, którzy pokonali raka, którzy walczą z chorobą nowotworową, ich rodziny i bliskich, by w dniach 9 - 16 maja weszli na www.policzmysie.pl i dodali odwagi innym. Wystarczy jedno kliknięcie by pokazać, że rak to nie wyrok.

Policzmy się to pozytywna kampania zagrzewająca do walki z nowotworami.

Poprzez przykład ludzi, którzy wygrali z rakiem chcemy zmotywować do walki, pokazać, że z rakiem można wygrać – mówi dr Dariusz Godlewski z Fundacji Ludzie dla Ludzi, pomysłodawca akcji. – W Polsce od 10-15% ludzi z diagnozą nowotworu w ogóle nie podejmuje leczenia. Poddają się na starcie. Dlatego tak ważne jest, aby raka „odczarować", pokazać ile osób po chorobie nowotworowej żyje, pracuje, zakłada rodziny, uprawia sport.

Straszenie statystykami umieralności nie działa. Boimy się raka bardziej niż innych chorób, dlatego unikamy badań i nie podejmujemy walki z chorobą. „Policzmy się" to pozytywna statystyka. Interesuje nas zdrowienie i walka z chorobą. Nie statystyki umieralności. Chcemy pokazać jak wielu jest Zwycięzców, ilu ludzi walczy i chce pomagać innym.

Podczas pierwszej edycji akcji, w maju 2010 roku z rakiem „policzyło się" ponad

10 tysięcy Polaków. Na stronie umieścili wpisy zawierające osobiste świadectwa i wezwanie do walki z chorobą. Jak pisze jedna z „policzonych": Trudna to walka, ale po niej można żyć

i to nawet lepiej. (...) Moje życie zmieniło się na lepsze. Do walki i powodzenia!

Chcemy, aby w tym roku takich wypowiedzi było jeszcze więcej.

Kampania „Policzmy się" nie posiada sponsorów ani marketingowych celów. Za akcją stoją ludzie, którzy chcą podjąć wyzwanie walki z rakiem i zachęcić do tego jak największe grono ludzi.

Zapraszamy na stronę www.policzmysie.pl w dniach 9-16 maja. Policzmy się z rakiem jednym kliknięciem!

Dodatkowych informacji udziela dr n. med. Dariusz Godlewski, Dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, Fundator Społecznej Fundacji „Ludzie dla ludzi", tel. 0602 31 99 30

sponsorzy